איך מתקינים גדר אלומיניום?

כאשר לפני מספר שבועות דנו על היתרונות של גדר אלומיניום, כה נסחפנו עם עמידותה, יופייה והעדר התחזוקה עד כי שכחנו להזכיר את אחד היתרונות החשובים ביותר שלה: התקנה קלה! כך שאם תבחר להתקין גדרות אלומיניום בעזרת שירותיהם של אנשי מקצוע, אתה תגלה שהמחיר זול יותר מהמחיר שהיית משלם עבור גדר עץ או ברזל חשיל. ואם תלמד כיצד להתקין גדרות אלומיניום בכוחות עצמך, אתה תהיה מופתע מפשטות התהליך. כמובן שהתהליך ישתנה בהתבסס על מוצר הגידור שרכשת, אך היום אנחנו הולכים ללמד אותך את היסודות של התקנת גדר אלומיניום.

תכנן

ראשית כל, לפי שתתחיל לחפור, אתה תצטרך לחקור את הפרויקט. זה כולל סקירה של חוקים מקומיים לחלוקת אזורים, ניהול שיחות עם השכנים שלך ובדיקת הגבולות המדויקים של הנכס שלך. תשאל את עצמך את כל השאלות האלה (ואם תתעורר בעיה, תקן אותה!):

  • האם הגדר תהיה ממוקמת במלואה בשטח נכס שלך?
  • האם היא תפריע לתשתיות?
  • האם השכנים שלך יסכימו למיקומה?
  • האם השכנים שלך מוכנים להתחלק בעלויות?
  • האם היא תתנגש עם זכויות השימוש בשטר המכר?
  • האם היא תפר את כללי הגידור או חוקי חלוקת האזורים המקומיים?
  • האם התאגדות השכונה שלך תסכים לעיצוב ולמיקום שלה?
  • האם תצטרך להגיש בקשה לקבלת היתר בנייה?

צור מתווה

לפני שתלמד כיצד להתקין גדר אלומיניום, עליך ליצור תכנית עבור הפרויקט. תמדוד אותה מתחילתה ועד סופה על ידי שימוש במוטות, לרבות הפינות והשערים בכדי ליצור תוואי ראשוני סביב החצר שלך. קשור חוט הדוק בין המוטות הפינתיים בכדי להגדיר את מיקומי העמודים. בדוק כי כל המוטות נוגעים בחוט כדי שתוכל להבטיח שהעמודים יהיו מיושרים.

תאסוף

לאחר מכן, אסוף את החומרים. בנוסף ל גדר אלומיניום, סביר להניח שתזדקק ל (1) מחפר או מקדח ליצירת חורים עבור העמודים, (2) חצץ, (3) פלס בנאים, (4) מברגה, (5) את חפירה, (6) פטיש גומי, (7) תערובת בטון, (8) מריצה, (9) מסור. אם אין ברשותך מקדח (ואתה מעדיף לא להשתמש במחפר), באפשרותך לקחת את המכשיר בשכירות.

הטה

אם תיתקל במדרון, באפשרותך לבחור להטות או לדרג את לוחות הגידור. רוב בעלי הבתים מעדיפים להטות את הגדר בגלל שזה יוצר מרווח אחיד מתחת לגדר ללא פערים משמעותיים. זה חשוב במיוחד אם יש לך כלבים או ילדים שתרצה למנוע מהם לצאת אל מחוץ לגבולות הגדר. בכדי להחליט כיצד להטות את הגדר, מדוד את המדרון במקטע התלול ביותר של 2 מטרים. אם הוא קטן מ – 30 סנטימטרים, סביר להניח שתוכל להטות את הגדר. אם הוא גדול מ- 30 סנטימטרים, סביר להניח שתצטרך לדרג את הלוחות על ידי שימוש בעמודי קצה ולא בעמודי אמצע. עיין בהוראות של גדרות אלומיניום לקבלת מידע נוסף.

חפור

לאחר מכן, סדר את לוחות הגדר בשורה לאורך קו המתאר שיצרת בכדי לבדוק שהמדדים שלך מדויקים. אחר כך אתה יכול להתחיל לחפור. על ידי שימוש במחפר או במקדח, תחפור את החורים תוך שימוש בפריסה שתכננת ובהוראות היצרן (הן יפרטו את העומק והקוטר הנדרשים של החור). החורים צריכים להיות רחבים יותר בתחתית בכדי לספק לעמודים יציבות. מלא כל חור בכ- 15 סנטימטרים של חצץ לצורך ניקוז מים.

הצב

לאחר מכן הצב את עמודי השער והעמודים הפינתיים בחורים הנכונים. לפני שתמשיך בדוק שהם נמצאים בעומק המתאים. הכן את תערובת הבטון ומזוג אותה אל תוך החור. היא תחזק את העמוד בעודה תקבע אותו בתוך הקרקע ותיצור בסיס יציב ועמיד. הבטון צריך למלא את החור כמעט עד סופו (השאר מרווח של כ- 5 עד 10 סנטימטרים). בדוק שהעמוד ישר ובמידת הצורך בצע התאמות. לאחר מכן המתן שהבטון יתייבש לחלוטין לפני שתמשיך בתהליך ההתקנה של גדרות אלומיניום (הערה: זה עשוי לקחת מספר ימים). כאשר הבטון יבש, מלא את החלק הנותר של החור בבוץ ודחוס אותו.

התקנת גדר אלומיניום

סיים

כאשר כל עמודי השער, עמודי הקצה והעמודים הפינתיים נמצאים במקומם, באפשרותך לעבוד על עמודי האמצע ולחבר את החלקים. כאשר אתה מתחיל מהסוף, תחפור חורים על ידי שימוש במדדים שמגיעים עם חומרי הגידור שלך. הכנס את לוח הגדר למקומו ולאחר מכן הכנס את העמוד עד הסוף. קבע את העמוד על ידי שימוש בבטון וזכור לבדוק את מידת יישורו. המשך בתהליך זה כאשר אתה עובר מלוח הגדר אל העמוד וכן הלאה. אבטח את הלוחות באמצעות ברגים, כפי שמפורט בהוראות. אם אתה צריך לחתוך את אחד הלוחות כדי להתאים את אורכו, השתמש במסור. כאשר כל הגדר מוצבת במקומה, התקן את השער על ידי שימוש בהוראות היצרן.

זהו זה! כרגע למדת כיצד להתקין גדר אלומיניום. קל למדי, נכון? הדברים החשובים ביותר שיש לזכור הם תמיד לבדוק את הזוויות/המפלסים ותמיד להקפיד על הוראות והמלצות היצרן. כפי שציינו לפני כן, למידת שיטת התקנת גדר האלומיניום תשתנה בהתאם למוצר שבחרת. השתמש בעצות שלנו בתור קווים מנחים, אך עקוב בקפידה אחר הוראות המוצר.

צור קשר
צור קשר

התקשרו אלינו:
0723945824

צור קשר | בלוג