השפעות מזג האוויר על הגדר שלך

סביר להניח שהגדר שלך מתמודדת עם אויבים ויריבים רבים במאמץ להישאר איתנה על מקומה. עם חלוף השנים, היא עשויה להיתקל בגשמים, ברד, שלג, קרח ורוח כמו גם חרקים, בעלי חיים, בני אדם ועוד. כשאתה בוחר גדר חדשה, הקפד לקחת בחשבון את עמידותה בפני לחץ.

גדרות מסוימות יכולות לעמוד בפני אויביהן, בעוד שאחרות עלולות להישבר. בנוסף, גם אם גדר יכולה לעמוד איתנה (לשמור על השלמות המבנית שלה) כשאמא טבע מכה בה, זכור שהיא עלולה לאבד את יופייה. במיוחד אם אתה מתגורר באזור שחשוף לטמפרטורות קיצוניות, רוחות חזקות ומשקעים כבדים, תיקח בחשבון את השפעת תנאי מזג האוויר על הגדר. גדרות אלומיניום יפתרו בעיה זו.

חום וקור

כשבתקופת החורף הטמפרטורה צונחת, גדרות מסוימות הופכות לפגיעות ופחות גמישות. כשהפגיעות הזאת משולבת עם לחץ, הגדר עלולה להיסדק או להישבר. בנוסף, גדרות מסוימות מתרחבות בטמפרטורות חמות, דבר שיכול לגרום נזק אם הגדר אינה גמישה מספיק כדי להתרחב ולהתכווץ. כמו כן, הטמפרטורה עשויה לגרום לגדר להתעקם, מה שיכול להוריד את הלוחות ממוקדי החיבור שלהם. חפש גדרות אלומיניום שנבנו כך שיתאימו למגוון רחב של טמפרטורות.

אור שמש

תכונות הטבע האהובות עלינו, כגון אור השמש, גם משפיעות על גדרות. אולי אתה אוהב להתחמם תחת קרני השמש בימי הקיץ החמימים, אבל גדרות מסוימות יכולות לאבד את צבען או שאיכותן עשויה להידרדר אם הן ייחשפו לקרני על סגול. גדרות עץ, למשל, ידועות ככאלה שצבען דוהה במהירות כתוצאה מחשיפה לאור השמש. חפש גדרות אלומיניום שיכולות לעמוד בפני אור שמש חזק. לדוגמה, גדרות ויניל מודרניות רבות מכילות טיטניום דו-חמצני (TIO2), אשר מונע הדרדרות באיכות כתוצאה מקרני על סגול וגימורים מסוימים מעניקים הגנה מפני קרני על סגול.

לחות

כשהמים מתיישבים על חומר חדיר הם יכולים ליצור עובש, טחב או ריקבון. גדרות עץ בדרך כלל חשופות יותר לנזקי לחות. גדר רכה למגע יכולה להוות אינדיקציה לריקבון (אותה יהיה צורך להחליף), וחורים או סדקים קטנים בגדר דורשים תיקון בעזרת דבק שפכטל. חפש גדרות אלומיניום עם גימורים חסינים בפני מים, או פשוט תבחר בחומר בלתי חדיר כמו ויניל או אלומיניום.

שלג וקרח

כמובן שלשלג יש חסרונות רבים מאלה שקיימים אצל גשם, שלג מימי וצורות נוספות של רטיבות. כשמזג האוויר מתחמם והשלג נמס, עשויים להופיע עובש, טחב וריקבון. בנוסף, שלג וקרח יכולים להציב לחץ רב על הגדר אם הם מצטברים על גביה.

בגדרות מסוימות (כמו אלומיניום דק), סביר להניח שזה לא יהווה בעיה רצינית. אבל אם לגדר שלך יש שטח פנים רחב ושטוח או ראשי עמודים גדולים, משקל השלג או הקרח המצטבר עשוי לגרום לנפילה, התעקמות או שבירה. הקפד לבחור גדר אלומיניום יציבה וחזקה והתקן אותה כראוי כדי להימנע מנזקים שעלולים להיגרם כתוצאה ממזג אוויר חורפי. בנוסף, אם כמויות גדולות של שלג מתחילות להצטבר על גבי הגדר, דאג לנקות את הגדר.

ברד

אם יצא לך להיות עד לברד בגודל של כדור גולף או כדור בסיס, אתה יודע כמה הרסני הוא יכול להיות. בנוסף לפגיעה בגגות ומכוניות, הברד יכול לפגוע בגדרות וליצור סימנים לא יפים לעין. שוב, גדרות עץ חשופות למדי לנזקים. אם הברד מהווה מבחינתך סיבה לדאגה, תשקול לרכוש גדר אלומיניום, אותה לא ניתן להשחית בקלות.

רוח

אף על פי שרוחות מתונות לא צריכות ליצור בעיה עבור מרבית הגדרות, רוחות מאוד חזקות יכולות להפיל את הגדר. בשל כך, חפש גדר מאלומיניום אשר יציבה מבחינה מבנית אשר מורכבת מחומרים קשיחים. בנוסף למבנה, עליך להתקין את הגדר כראוי אם אתה רוצה שהיא תהיה עמידה לרוחות.

אם אתה מרגיש בטוח בכך שאתה יכול לבצע את ההתקנה בכוחות עצמך, עשה זאת (הקפד לבחור גדר אלומיניום עם אפשרות להתקנה קלה). אם לא, תשכור איש מקצוע. לבסוף, זכור שרוח יכולה להעיף אבק, עלים, דשא ועצמים נוספים על הגדר שלך. בכדי להימנע מתחזוקה שכרוכה במאמצים רבים, חפש גדר אלומיניום שלא תתכסה בכתמים וכזאת שניתן לנקותה ללא מאמץ רב.

השפעות מזג האוויר על גדר אלומיניום

השפעת מזג האוויר על הגדר יכולה להיות משמעותית. רוב הגדרות מיוצרות כך שהן יכולות לעמוד בפני איתני הטבע, אך ישנם חומרים חזקים ואמינים יותר מאחרים.

לכן כאשר אתה משווה בין אפשרויות הגידור שעומדות בפניך, תיקח בחשבון את עמידותן בפני תנאי מזג האוויר. האם הגדר החדשה שלך תהנה מהתחממות תחת קרני השמש במהלך ימי הקיץ? האם הגדר שלך תיסדק תחת לחץ של טמפרטורות קיצוניות? האם היא מספיק עמידה כדי לעמוד בפני פרצי רוח חזקים?

גדרות שדורשות תחזוקה מועטה, כמו ויניל ואלומיניום יכולות לעמוד בפני מזג אוויר סוער. הן בנויות כך שהן יכולות להתנגד למגוון נזקים שנגרמים כתוצאה מתנאי מזג אוויר קיצוניים, לרבות קורוזיה, דהייה, ריקבון, טחב, עובש, נפילה, קילוף, סדיקה, העלאת חלודה ואובדן צבע.

שים לב שרוב סוגי האחריות לא מכסים נזק שנגרם כתוצאה ממזג האוויר. עם זאת, פוליסות ביטוח שמבטחות בתים לעתים קרובות מכסות נזקים שנגרמים לגדרות. אלא אם בפוליסה נכתב אחרת, סביר להניח שהגדר שלך מכוסה על ידה. צור קשר עם סוכן הביטוח שלך כדי לוודא זאת. בנוסף, דע שלעתים עלות תיקון גדר אלומיניום היא הרבה יותר גבוהה מדמי הביטוח. במקרה כזה, תעריך האם כדאי לך להגיש תביעה.

צור קשר
צור קשר

התקשרו אלינו:
0723945824

צור קשר | בלוג