חשיבות מעקות אלומיניום לבטיחות

חשיבות מעקות אלומיניום לבטיחות

תדמיין לעצמך מה יקרה אם כל המעקות בעולם ייעלמו. זה יהיה משבר גלובלי. כל אדם שנשען על מעקה ייפול, בין אם הוא עומד על קצה המרפסת שלו, גשר שמשקיף אל האוקיינוס או צוק בגרנד קניון. פעוטות ימעדו וייפלו ממרפסות, ונכים וקשישים יתקעו על גרמי מדרגות.

אף אל פי שרבים מאתנו משתמשים במעקות אלומיניום בכל יום, אנחנו לא נוטים לחשוב לעתים קרובות על חשיבותם של המעקות לצרכי בטיחות. נראה שמעקות משלימים את עיצוב המרפסות שלנו, והם נקודה נוחה שעליה ניתן לתלות אדניות פרחים, מנורות או קישוטים. אנחנו אוהבים להישען עליהם, אך לעתים קרובות אנחנו מקבלים כמובן מאליו את העובדה שהמעקות שלנו יציבים, חזקים ומתאימים מבחינת גודל.

אז היום אנחנו כאן כדי להזכיר לך על חשיבותם של המעקות לצרכי בטיחות.

לעולם אל תמעיט בחשיבותם של המעקות, במיוחד בגרמי מדרגות, מרפסות ואדני חלונות. כמובן שמעקה יכול להוסיף יופי לבית או לבניין, אך מטרתו העיקרית של המעקה תמיד צריכה להיות בטיחות. כדי לעזור לך להבין את החשיבות המלאה של המעקות, קיבצנו רשימה של היתרונות הבטיחותיים שלהם:

  • לעזור לאנשים לאזן את שיווי המשקל שלהם על גרמי מדרגות ובמות: כשאדם מאבד את שיווי משקלו בעודו עומד על מדרגות או סובל מחולשה בשרירים, הוא עשוי להיאחז במעקה. מעקות מספקים יציבות, אשר חשובה במיוחד עבור ילדים קטנים, קשישים ואנשים עם מוגבלויות. אנשים מסוימים אוהבים להישען קלות על המעקות בעזרת ידיהם למקרה שהם יזדקקו לתמיכה או שיווי משקל נוספים.
  • למנוע נפילות לא נעימות: מעקות אלומיניום במרפסות ואדני חלונות מספקים גבול הכרחי בין שטח הפנים של המרפסת לבין נקודת נפילה אנכית גבוהה. הם עוזרים להגן על ילדים סקרנים, חיות בר ואנשים בוגרים מבוסמים או מבולבלים.
  • לספק נוחות ושלוות נפש: אם אדם סובל מוורטיגו או פחד קיצוני מגבהים, מעקה יכול להעניק לו תחושה נוחה יותר. כמו כן, הוא מאפשר לאנשים להגיע אל קצה המרפסת או הגשר. ללא מעקות, מרבית האנשים יעמדו במרחק של 15-30 סנטימטרים מהקצה.
  • להגביר בטיחות בעת מזג אוויר סוער: בתנאי מזג אוויר סוערים, לרבות גשם, שלג, קרח ושלג מימי, משטחי רצפה יכולים להיות חלקים ומסוכנים. מעקות מספקים תמיכה, ואנשים רבים ייאחזו בהם כדי להבטיח שהם לא יחליקו. כדי להגביר את הבטיחות אף יותר בנסיבות כאלה, פזר על גבי הרצפה מלח ונקה אותה ממשקעים.
  • לעזור לאנשים שנושאים מטען כבד: כשאתה נושא מטען כבד ומסורבל ומנסה לטפס במעלה גרם מדרגות או שיפוע, מעקה יכול להפוך את המסע שלך לפחות מתיש. אם אתה מרגיש שאתה מאבד שיווי משקל המעקה יספק לך נקודת אחיזה. לדוגמה, מעקה יכול להיות מועיל אם אתה נושא מזוודה, שקית מצרכים או תינוק.
  • כדי למנוע מחפצים להתעופף ברוח: ביום עם רוחות חזקות, מעקה יכול למנוע מהפריטים במרפסת שלך להתעופף מעבר לגבול המרפסת. זה כולל רהיטים, מטריות, צעצועים, כריות וכו'. כמו כן, המעקה מאפשר למקם את הפריטים בקצה המרפסת ללא חשש (כמו ספות, מצלים ואדניות פרחים).

איך לוודא כי מעקה אלומיניום הוא בטיחותי

כמובן שהתקנה פשוטה של מעקה בגרם מדרגות, במה או שיפוע אינה מספיקה כדי להבטיח בטיחות. אם אתה רוצה להיות בטוח בכך שהמעקה שלך בטיחותי, עקוב אחר שלוש העצות הבאות.

התקנת גדרות אלומיניום

ציית לכל כללי הבנייה

כפי שאתה כנראה יודע, מעקות אלומיניום הן לא בגדר אפשרות בעת בנייה של גרם מדרגות, מרפסת או דק. בגלל שהם כה יעילים בשיפור הבטיחות, התקנתם נדרשת בהרבה מקומות ציבוריים ומסחריים. למעשה, משטח הליכה אשר פתוח בצדדיו ונמצא בגובה של 75 ס"מ מעל פני הקרקע דורש מעקה בטיחות.

אז אם אתה רוצה לוודא שהמעקה שלך בטיחותי לחלוטין, בדוק שהוא מציית לכל כללי הבנייה הקיימים. רגולציות הנוגעות למעקות משתנים בהתאם למקומך (בניין מגורים, בניין מסחרי, גרם מדרגות, מרפסת וכו').

עם זאת, מרבית הרגולציות מפרטות את הקריטריונים החשובים כגון הגובה הנדרש של המעקה, גודל הפתחים של החלק הפנימי, המיקום הנדרש של המעקות, אורך המעקה, מרחק המעקה התחתון מהמשטח שמתחתיו וכן הלאה. הדרישות נקבעו על ידי אנשי מקצוע מוסמכים, לכן אתה יכול להיות בטוח בנכונותן.

תמיד כדאי לרכוש מעקות אלומיניום מחברה אמינה

אלא אם אתה באמת בטוח בכישורי הבנייה שלך, אל תנסה לבנות מעקה בכוחות עצמך. טעות אחת קטנה יכולה לאיים על חייו של כל מי שנשען על המעקה. במקום זאת, תרכוש את המעקה החדש מספק ויצרן אמינים. בדוק את מרכיבי המעקה, העיצוב שלו, תהליך הייצור, ביקורות על החברה והאחריות. מעט מחקר יכול להניב תועלת רבה.

וודא שהמעקה מותקן כראוי

מומלץ שאיש מקצוע מיומן יתקין את המעקה על ידי שימוש בכלים ובחומרה המתאימים. עם זאת, יש מעקות אותם יכולים להתקין בעלי מלאכה חובבנים.

אם אתה מחליט להתקין מעקה ללא סיוע מצד איש מקצוע, קרא את ההוראות בקפידה לפני ההתקנה והקפד לעקוב אחר כל הוראה. תיקח את הזמן שלך ובדוק את ההתקדמות שלך לאורך התהליך. אחרי שהמעקה מותקן בהצלחה ובבטחה, בדוק את המעקה על בסיס קבוע כדי לוודא שהוא מחזיק מעמד היטב ולא נהרס כתוצאה משחיקה.

ליעוץ ופרטים נוספים על מעקות אלומיניוםגדרות מאלומיניוםחיפוי מאלומיניום, פרגולות אלומיניוםשערים מאלומיניום או שערים חשמליים מאלומיניום ניתן להשאיר פרטים בדף צור קשר או להתקשר אלינו ישירות: 0723945824

חשיבות מעקות אלומיניום לבטיחות
4.1 (82.8%) 50 vote[s]

צור קשר