חיפוי מבנים באלומיניום אפשר לראות כמעט על כל בניין בארץ. זהו בעצם הגמר של הקירות החיצוניים. אבל חיפוי לא שמור רק לחזיתות של בניינים ונעשה בו שימוש רחב גם בתוך הבית.

אפשר לומר כי המגמה הזו אשר שלטה בעיצוב הבית בשנות השבעים, זוכה היום לקאמבק גדול עם חומרים חדשים לדקורציה וחיפוי פנימיים.

החידוש הכי גדול מבחינת חיפוי חיצוני היום הוא חיפוי מבנים באלומיניום. זהו חיפוי אפשרי הודות להמצאת לוחות האלומיניום לחיפוי, שמעניקים לכל בניין מראה מבריק, נקי, אסתטי ומודרני.

בטרם בוחרים את סוג החיפוי החיצוני לבניין, יש להבין מהם התנאים בשטח ומהו החומר של המשטח עליו יורכב החיפוי.

יש לבחון את פרמטרים כמו חום, קור ולחות. חשיפה לשמש ועוד. למשל אי אפשר לחפות חדר אמבטיה שסובל בדרך כלל מלחות ורטיבות באבן גיר.

זו סופחת לחות ולכן גם לא תחזיק מעמד. הדבר השני עליו יש לחשוב הוא מהו צבע החיפוי הרצוי ומה המרקם שלו.

כאשר מדובר על חיפוי מאבן יש לשקול האם הקיר אותו רוצים לחפות, יכול להחזיק את המשקל של החיפוי. כאשר מדובר בקירות גבס, החיפוי צריך להיות רק עם אבן קלה ודקה.

חיפוי מבנים באלומיניום

חיפוי חוץ וחיפוי פנים- מצא את ההבדלים

כאשר רוצים לבחור חיפוי פנים או חוץ, מופעלת מערכת שיקולים שונה לגמרי. יש חומרים המיועדים לחוץ ואלה חייבים להיות חזקים במיוחד נוכח פגעי מזג האוויר.

ביניהם והמומלץ ביותר: חיפוי מבנים באלומיניום. זה היה רק עניין של זמן עד שהחומר האציל הזה יגיע מתוך הבית החוצה, בשל היתרונות הכל כך מיוחדים שלו.

זהו חומר שאיננו משחיר, לא מאבד מצבעו. תמיד מבריק, לא דורש תחזוקה.

מצד אחד קל משקל מצד שני קשיח מאוד מה שמקנה לו את היכולת להפוך לפרגולה מאלומיניום, לייצור שערי אלומיניום, מעקות אלומיניום ועכשיו המגמה הכי חזקה בעולם האדריכלות – חיפוי קירות בניינים ומבנים.

כל חומר שמתאים לחיפוי חוץ עשוי להתאים גם לחיפוי פנים, אבל לא להיפך.

חומרים המשמשים לחיפוי פנים, לא יהיו מספיק חזקים כדי להגן על קירות החוץ כמו למשל שליכט מינרלי או שליכט צבעוני המתאימים לקירות פנים.

הדרך כלל החדרים בהם נראה חיפויים יהיו סלון בו ניתן ליישם חיפוי של אבן טבעית או בריקים. בחדר האמבטיה עם חיפוי קרמיקה כמובן ואבנים שישמשו לחיפוי חיצוני יהיו, בזלת, שיש, גרניט ועוד.

חיפוי מבנים באלומיניום – זה זמן האלומיניום

ככל שהטכנולוגיה מתקדמת כך אנו רואים יותר ויותר פיתוחים שמקלים עלינו את החיים.

לדוגמה מי חשב בכלל שאפשר לעשות חיפוי מבנים באלומיניום, חומר שממנו עשויים גם הסירים שלנו.

אבל ההמצאה של לוחות ההרכבה מאלומיניום, הם אלה שבעצם יצרו את האפשרות הזו, ממנה נהנים היום מבנים רבים עם חזות מבריקה ואסתטית.

הטכנולוגיה מחפשת כל הזמן דרכים חדשות ליישם במעבדה פיתוחים חדשים עם תכונות שאין לחומרים באופן טבעי.

כך למשל מי שאוהב דלת עץ בכניסת הבית שלו במראה כפרי, אבל מודע לחסרונות שלה בעמידה בפני פגעי מזג האוויר, ישמח לגלות כי הוא יכול לצפות את דלת הביטחון בכניסה שלו, בחיפוי אלומיניום דמוי עץ וכך להרוויח חיפוי חזק ומגן במראה של עץ טבעי.

יש למשל גם ריהוט גינה שעשוי מחיקוי של רטאן שבדרך כלל מאבד ממראהו בשמש.

לחיקוי מזריקים חומר המסנן את הקרניים האולטרא סגולות של השמש ובכך מעניקים למערכת הישיבה הזו אורך חיים ומראה חדש לאורך זמן.

גם קוריאן למשל, המשמש למשטחים ואמבטיות נעשה כי אנשים רוצים צבע וזהו גם חומר עמיד למים וגם אפשר לרכוש אותו בצבעים שונים.

הפיתוחים השונים הכוללים היום לוחות הרכבה מאלומיניום, באים לתת מענה ופתרון פונקציונאלי וגם אסתטי.

בטון ואלומיניום- שניהם מסגנון העיצוב המינימליסטי

מגמות העיצוב פונות היום לסגנון העיצוב המודרני עם פיתוחים והמצאות חדשות. חיפוי מבנים באלומיניום נחשב למילה האחרונה בתחום החיפויים ויש טרנדים נוספים כמו מראה של בטון חשוף.

שניהם שייכים לסגנון העיצוב המינימליסטי- מודרני אשר דוגל במינימום של מראה ובעיצוב נקי.

כאשר מחפים מבנה באלומיניום, גם גורמים לבידוד שלו, להגנה שלו.

ליכולת שלו לעמוד בכל מזג אוויר ויש לו גם תרומה סביבתית בדיוק כמו לבנייני הזכוכית שצצים היום בארץ וגם ברחבי העולם.

אלה הם חומרים טבעיים (גם אלומיניום הוא חומר טבעי) אשר נמצאו להם שימושים חדשים בהתאם למצב רוח העיצובי ולמגמות העיצוב בעולם.

המראה של חיפוי מרוקע כסוף מבריק, עונה על הצורך במראה קצת “עתידני”, מאוד נקי ומאוד אסתטי.

אלומיניום לא צריך שום דבר כדי להיראות נוצץ ומבריק כמו חדש. די בניקיון קל או ליתר דיוק בגשם קטן כדי לגרום לו להבריק למרחקים.

אם לא רוצים את המראה המבריק הזה, אפשר ללכת על חיפוי אלומיניום במראה של עץ.

חיפוי דמוי עץ מתאים לסביבה כפרית, טבעית אבל גם בנוף כזה מבנה גדול עם חיפוי אלומיניום יוביל חדשנות עיצובית.

ליעוץ ופרטים נוספים פנה אל סילברגייט בנושא שערים חשמליים מאלומיניום, מעקות מאלומיניוםפרגולות אלומיניוםשערי אלומיניום או ניתן להשאיר את פרטיכם בדף צור קשר או להתקשר אלינו ישירות: 0723945824

צור קשר
צור קשר

התקשרו אלינו:
0723945824

צור קשר | בלוג