אחרי פלדה אלומיניום הוא המתכת הנפוצה ביותר בתעשיית הבנייה. עד לאחרונה השתמשו בה לצורך בניית מחיצות, פיגומים, מסגרות לחלונות אבל התכונות הטבעיות שיש לה הובילו להמצאת לוח אלומיניום המשמש היו גם לצרכי חיפוי בניינים.

זה יפה, זה מודרני ואף ידידותי לסביבה. אלומיניום הוא יסוד כימי, מתכת כסופה ורקיעה היסוד השלישי הקיים בקרום כדור הארץ. הוא מופק מחומר שנקרא בוקסיט וחסין לחמצון, עמיד וקל משקל.

יש לו חשיבות כלכלית והוא משמש לייצור חלקי דלתות מטוסים, אניות ועוד. הוא מאוד נוח לעיבוד שבבי ויש לו ברק שנוצר בגלל השכבה החיצונית שלו אלומינה – המופיעה עם חשיפה לאוויר.

האלומינה קשיחה מאוד ואיננה מתפוררת ולכן מקנה לו עמידות גבוהה.

על פי נתונים מהעולם, עולה השימוש עם מתכת זו, על כל מתכת אחרת אחרי ברזל. הוא משמש למוצרים העומדים בעומס בינוני ודורשים עמידות ומשקל נמוך.

הוא משמש לייצור מראות של טלסקופים, חלקי מכוניות, משאיות, פסי רכבת, מטוסים ואף טילים. בנוסף הוא גם משמש לייצור כלים למטבח בשל היותו מוליך חום וגם המראה המבריק שלו שאינו משתנה אף פעם, משמש לייצור סירים, צלחות, פחות שתייה ועוד.

בשנים האחרונות חדר האלומיניום בצורה משמעותית לתחום הבנייה עם ייצורן של לוחות אלומיניום המשמשות לצורך חיפוי קיר חיצוני אלומיניום. זה נראה יפה, זה לא מעלה קורוזיה, זה מודרני ואורבני.

התקנת חיפוי אלומיניום

מהן לוחות אלומיניום לחיפוי?

על הרבה בניינים היום בארץ ובעולם, ניתן לראות חזיתות מבריקות ויפות שנעשו באמצעות חיפוי קיר חיצוני אלומיניום.

אלה הן לוחות אלומיניום הניתנות להרכבה על בניינים ממש כפי שעשו בעבר עם גרניט פורצלן ועם שיש, רק שהן הרבה יותר קלות לחיפוי וגם המראה שלהן עמיד והכי אורבני שיש.

לחיפוי חיצוני עם לוחות אלומיניום יש יתרונות רבים, הן בשל החומר עצמו והן בשל הייחוד האדריכלי של ציפוי אלומיניום בבניין. המראה הוא מרשים מאוד, מעניק אפקט של מראה מבריקה ויוצר סביבה ארכיטקטונית מיוחדת במינה.

הבחירה בחיפוי זה נובעת מכך שגם אחרי שנים, הוא יעמוד בכל מזג אוויר וייראה כמו חדש. שום חום או קור אף קיצוניים או גשמים ולחלופין אש לא יכולים לגרום לו שום נזק.

לוחות האלומיניום הללו גם עשויים למנוע השפעות שליליות של קרניים אולטרא סגוליות ובנוסף יש להם תוחלת חיים ארוכה.

זהו חומר גלם גמיש, שניתן לחיתוך בכל צורה בקלות רבה ולכן ניתן לעצב ממנו חיפוי בכל דגם. אפשרי “לאלף” את החומר וליצור ממנו איזה לוח שרוצים.

אפשר לייצר לוחות אלומיניום שיתאימו בדיוק לציפוי קירות וחזיתות מבנים. קל לקדוח בהם חוקים וגם חיבור הלוחות לבטון קל מאוד.

בניין כל כך מבריק

בלוחות אלומיניום יש משהו מאוד אסתטי ויפה. הלוחות מבריקים ולפיכך תענוג לעבור ליד בניין כזה ולהביט על הברק המנצנץ ממנו. הוא נראה נקי מאוד ואסתטי והוא משתייך לסגנון חיפוי מודרני או בסגנון ההייטק, בו הניקיון החיצוני והברק בולטים מאוד.

אין ספק שמעבר ליתרונות של חיפוי בלוחות אלומיניום מתפתח פה היום גם סגנון אדריכלות מיוחד במינו משום שבעבר לא היו לוחות כאלה ולכן הוא מבדיל בין בניינים ישנים לבין אדריכלות מודרנית אורבנית המשלבת חומרים חדשים לציפוי בניינים.

תחילה הייתה זו הזכוכית וכעת האלומיניום. זה רק היה עניין של זמן עד שבעידן הדיגיטלי עם הטכנולוגיה המתקדמת, ימציאו גם חומרי גלם חדשים בתחום האדריכלות והבנייה, שנוצרים גם בגלל אותה טכנולוגיה שבגללה כולנו מתקשרים בעולם וירטואלי. יש תמיד קשר בין שיטות וטכנולוגיות חדשות לבין פיתוח מוצרים עתידניים, אשר חיפוי קיר קיצוני אלומיניום הוא אחד מהם ועוד היד נטויה.

המצאה עולמית גם בארץ

לוחות האלומיניום המצפות היום חזיתות של בניינים, עוברים תהליך שנקרא אנודיזציה המאפשר לצבוע אותן בכל גוון וצבע נבחר.

יש להם אפקט מאוד מרשים על בניינים במרחב הסביבתי, וקל מאוד לשמור על ניקיונם. הם עמידים גם במים, אינם נשרפים ועמידים בפני אש עד טמפרטורה של 650 מעלות.

אחד היתרונות הכי גדולים של לוחות אלומיניום הוא משקלם הקל. זה הופך את ייצורם ואת התקנתם למשימה אפשרית ולכן יש ביקוש גבוה היום לחיפוי קירות עם חיפוי קיר חיצוני אלומיניום.

אחרי שלב הייצור מגיע שלב ההתקנה ואם היה מדובר בחומר שקשה לעבוד אתו, למרות כל יתרונותיו קשה להאמין כי הוא היה מצליח לחדור כל כך עמוק לתודעת האדריכלים המעדיפים אותו היום כציפוי האולטימטיבי על בנייני משרדים, מגדלים ועוד.

החומר הזה שכבר חדר מזמן לבתים והוכיח את עמידותו בכל מזג אוויר, מככב היום על הבתים כהמצאה חדשה ומרעישה משום שהיה צריך לייצר ולהמציא את לוחות האלומיניום האלה כדי שישמשו את תחום הבנייה והאדריכלות.

חיפוי קיר באלומיניום הוא המילה האחרונה היום בתחום העיצוב הסביבתי האורבני, גם באזורים בהם יש בנייה מזרח תיכונית אותנטית. הניגודיות והשילוב בין בתי האבן לברק האלומיניום מנצח בגדול.

ליעוץ ופרטים נוספים על שערים חשמליים מאלומיניום, גדרות אלומיניוםחיפוי אלומיניום, פרגולות אלומיניוםשערי אלומיניום או ניתן להשאיר את פרטיכם בדף צור קשר או להתקשר אלינו ישירות: 0723945824

חיפוי קיר חיצוני אלומיניום – שאלות ותשובות

מה המחיר של חיפוי אלומיניום?

חיפוי אלומיניום מחושב לפי מטר רבוע. המחיר נע בין 400-600 שח למטר רבוע, תלוי בעיצוב. מרכיב נוסף שעלול להשפיע על המחיר הוא רמת הגימור או אביזרים נלווים

מה היתרונות של חיפוי אלומיניום?

לחיפוי אלומיניום יתרונות רבים, שלושת היתרונות הבולטים הם: 1. אלומיניום אינו צובר קורוזיה או בלאי ובכך שורד תנאי מזג אויר קשים, 2. אלומיניום אינו מתכלה, 3. אינו דורש תחזוקה או ניקיון.

איך קונים חיפוי אלומיניום?

כנסו לאתר סילברגייט, ניתן ליצור קשר עם המומחים, לרוב מדובר בתהליך מדידה, תכנון הנדסי ועיצוב, ייצור והתקנה. החיפויים שלנו מיוצרים על פי בקשת הלקוח ובהתאמה אישית.

למי נועד חיפוי מאלומיניום?

לכל אדם אשר מעוניין לשפר את יופיו ועמידותו של מבנה או חזית כלשהי. ניתן לייצר לוחות אלומיניום שיתאימו לקווי המתאר של קירות ומבנים.

צור קשר
צור קשר

התקשרו אלינו:
0723945824

צור קשר | בלוג