• טלפן ישיר

 • צרו קשר להצעת מחיר

  • אזורי שירות

  • צור קשר

   סילברגייט © פתרונות אלומיניום
   אנו מתמחים בייצור והתקנת שערים מאלומיניום, פרגולות אלומיניום, גדרות אלומיניום, מעקות אלומיניום, חיפוי אלומיניום ושלל פתרונות אלומיניום נוספים!

   סילברגייט לוגו פתרונות אלומיניום

   המסגר 11, איזור התעשיה חצור הגלילית
   טלפון ישיר: 072-394-5824
   דוא”ל: info@silvergate.co.il

  • תגיות

   אלומיניום, גדר, גדר אלומיניום, גדרות, גדרות אלומיניום, גדרות מאלומיניום, התקנות, התקנת גדרות אלומיניום, התקנת מעקות אלומיניום, התקנת שער אלומיניום, חיפוי אלומיניום, חיפוי אלומיניום למבנים, חיפוי אלומיניום מחיר, חיפוי פח אלומיניום, חיפוי קירות חוץ אלומיניום דמוי עץ, חיפוי קירות חיצוני אלומיניום, לוחות אלומיניום דמוי עץ, מעקה, מעקה אלומיניום, מעקה בטיחות, מעקות, מעקות אלומיניום, מעקות מאלומיניום, סילברגייט, סרגלי אלומיניום דמוי עץ, פסי אלומיניום דמוי עץ מחיר, פרגולה אלומיניום להרכבה עצמית, פרגולה אלומיניום מחיר, פרגולה אלומיניום נגד מים, פרגולה מאלומיניום, פרגולות אלומיניום בצפון, פרגולות אלומיניום המלצות, פרגולות אלומיניום נפתחות, פרגולות אלומיניום סגורות, פרגולות אלומיניום תלויות, פרגולות אלומיניום תמונות, פרגולות מאלומיניום, פרט חיפוי אלומיניום, פתרונות אלומיניום, רפפות אלומיניום דמוי עץ, שער אלומיניום, שערי אלומיניום, שערי כניסה, שערי כניסה מאלומיניום, שערי כניסה מעוצבים
  • מעקות אלומיניום למדרגות

    מחפשים הצעת מחיר להתקנת פתרון אלומיניום?

    בין אם זה פרגולות אלומיניום , גדרות, חיפויים או מעקות, צרו קשר עם מומחי האלומיניום של סילברגייט – מתקינים מובילים של פתרונות אלומיניום לבית ולעסק.
    השאירו פרטים וניצור איתכם קשר בהקדם! או טלפנו אלינו ☎️: 072-3945-824

    מעקות אלומיניום למדרגות

    פרגולות אלומיניום דמוי עץ

    מעקות אלומיניום למדרגות

    האם אתם יכולים לדמיין הליכה במדרגות תלולות או שיטוט בקצה של מרפסת גבוהה ללא מעקה? למרות שאנחנו נוהגים לקחת את האביזר החשוב הזה כמובן מאליו, מדובר בפריט בטיחותי ועיצובי שקיים כמעט בכל בית פרטי ובניין משרדי.

    מדובר בפיתרון הנדסי יעיל ונוח שממשיך את הקו העיצובי של חלל מסוים. מעקה מספק ביטחון ושקט נפשי. ניתן להתקין מעקות בטיחות שיתרמו גם למראה החיצוני של הנכס שלכם בכמה מקרים.

    הרשויות קבעו כמה מצבים שבהם נדרשת התקנת מעקות אלומיניום והסדירו את צורת התקנתם, התקן שהם חייבים לעמוד בהם וההיתרים הנדרשים.

    תקנות אלה נתונות לשינויים רבים ולכן לפני שאתם מתקינים מעקה או גדר בטיחות, תפנו לועדת התכנון והבנייה ברשות המקומית שלכם. גם מעקה למדרגות ( חדש לגמרי או עיצוב מחדש) יכול לדרוש היתר בניה מתאים.

    תוודאו שאתם עומדים בדרישות החוק ופועלים על פי ההליך שנקבע בו. לפני שאתם מתחילים וצוללים למים העמוקים, תנסו להבין באילו מקרים בכלל אתם מחויבים להתקין מעקה.

    מתי נדרש להתקין מעקה

    הרשות המקומית היא זאת שקובעת איפה ומתי יש להתקין מעקה במדרגות, מרפסות, משטחים מוגבהים, שבילי גישה תלולים ומסעדים. אבל, באופן כללי, לפי תקן ישראלי (ת”י 1142), גובה מעקה צריך להיות לפחות 105 ס”מ, למעט לאורך מהלך המדרגות ( החלק המשופע), שם גובהו צריך להיות לפחות 90 ס”מ . הגובה נמדד מהמקום שיכול לשמש מדרך רגל. מעבר לכך, קיימת חובת התקנת מעקות במצבים ובתנאים הבאים:

    • מעקות נדרשים ברמפות שעולות לגובה של מעל 16 ס”מ.
    • יש להתקין מעקה משני צדי גרם מדרגות או רמפה.
    • המעקה צריך להיות מותקן לכל אורכו של גרם מדרגות או משטח רמפה.
    • מדרגות הבנויות בכמה מהלכים ( וביניהם מפריד מישור אופקי- פודסט) צריכים להכיל מעקה רציף גם במורד המדרגות וגם  לאורך המשטח האופקי.
    • בחלק העליון של כל גרם מדרגות, המעקה צריך להתפרש אופקית מעל המישורת באורך של לפחות 90 ס”מ כשההתחלה היא בדיוק מעל קצה הרום.
    • בתחתית של גרם מדרגות, המעקה צריך להתפרש לאורך שיפוע גרם המדרגות במרחק אופקי שיהיה לפחות שווה לעומק של שלח ( החלק המאוזן בכל מדרגה) אחד מעבר לקצה הרום האחרון.

    חריגות ויוצאים מהכלל

    ישנם כמה סייגים לכללים המפורטים למעלה. לנוחיותכם, החלטנו לפרט את החשובים והמרכזיים ביותר:

    • אין צורך להתקין מעקה במשטחי הליכה עם שיפוע פחות מ-1:20
    • באזורי עבודה מיוחדים, אין חובה להתקין מעקות אלומיניום במקומות מסוימים המיועדים לשימוש רחב ויומיומי גם ברמפות שדורשים את הצבתם.
    • מעקות בתאי מעלית או משטחי ובמות הרמה אינם חייבים לעמוד בדרישות המחייבות עבור מעקות במשטחי הליכה.

    התועלת והחשיבות של מעקה

    ישנם כמה יתרונות חשובים להתקנת מעקות אלומיניום למדרגות, דופן מרפסת, שביל גישה תלול או כל מדרון אחר. היתרון הבולט ביותר והמובן מאליו הוא כמובן התפקיד הבטיחותי שלהם בעת עלייה או ירידה במדרגות או כל שיפוע ומדרון.

    באופן טבעי אנשים נוטים להחזיק במעקה בעת טיפוס במדרגות ולהישען עליהם על מנת לקבל תמיכה ולשמור על שיווי משקל בעת תנועתם. מעקה יעזור לכם לשמור על יציבות בעת השימוש במדרגות.

    מלבד לשימוש מרכזי זה, התקנת מעקות אלומיניום למדרגות מתבצעת מכמה סיבות נוספות. הם ימנעו מכם למעוד, להחליק וליפול בגרם מדרגות או בכל מקום תלול או מוגבה אחר.

    אם תאבדו את שיווי המשקל בעת תנועתכם תמיד תוכלו לאחוז במעקה ולמנוע נפילה. תקנות התכנון והבנייה מחייבות התקנה מעקה בכל גרם מדרגות או מקום מסוכן אחר.

    אי התקנת מעקה קשיח ויציב שעומד בדרישות התקן הארצי הינה עבירה על החוק. מעקות הם מרכיב בסיסי והכרחי בהנגשת בתים פרטיים, מוסדות ציבוריים ובתי עסק לאנשים בעלי מוגבלויות תנועה או לקות ראייה חמורה.

    מעבר למטרות הפרקטיות, אסור לשכוח גם את האלמנט הויזואלי והעיצובי של המעקה. הוא נועד לשפר את היופי והאסתטיקה של הבית או המשרד שלכם. מעקה ישלים את המראה של כל גרם מדרגות והוא פשוט לא ייראה אותו הדבר בלעדיו.

    המעקה מדגיש את עיצוב המדרגות, מבליט אותו ומעניק מראה יוקרתי וייחודי ששום אביזר אחר לא יוכל להשתוות אליו.

     

    מעקות אלומיניום שאלות ותשובות

    מה המחיר של מעקות מאלומיניום?

    מעקות מאלומיניום בדרך כלל מחושבים לפי מטר מרובע. המחיר נע בין 800-1500 שח למטר רבוע, תלוי בדגם והעיצוב. מרכיבים נוספים המשפיעים על המחיר הם עובי החומר, צורות החיבור (ניטים או ריתוך) ורמת הגימור. בנוסף, יש לקחת בחשבון אביזרים נלווים שעשוים אף הם להשפיע על המחיר הסופי.

    מתי מתקינים את המעקות?

    התקנת המעקות מגיעה לרוב בסוף שלב גמר הבניה, אך מומלץ לתכנן את הפרטים הקטנים עוד בשלב השלד.

    מהו תהליך ההזמנה?

    לרוב התהליך יהיה מדידה, תכנון הנדסי ועיצובי, ייצור, צביעה ולבסוף התקנת המעקות.

    מעקות מברזל או מעקות אלומיניום מה עדיף?

    בניגוד לאלומיניום, ברזל הוא כבד יותר ולכן גם חזק יותר. עם זאת, הודות והאלומיניום קל יותר, הוא נוח לעבודה, גמיש וניתן לעיצוב מרהיב.

    איזה סוג מעקה עדיף תמורת המחיר?

    מעקות אלומיניום נחשבים ליוקרתיים יותר משום שהם מעניקים תחושת ביטחון ועמידים לאורך זמן רב. למחפשים מעקות זולים מומלץ מעקות מתכת, עץ או פלסטיק.

    האם נדרשת תחזוקה מיוחדת?

    בניגוד לברזל, האלומיניום חסין מפני תהליכי חימצון. עובדה זו מעניקה למעקות אלומיניום סטטוס אמיד במיוחד לאורך שנים ללא תחזוקה מיוחדת.

    3.8/5 - (10 votes)

    מאמרים מומלצים

    סגירת פרגולה אלומיניום

    סגירת פרגולה אלומיניום

    לפני שני עשורים החלה בישראל בנייה כפרית בישובים שונים בפריפריות, מה שהגדיל באופן משמעותי את כמות הבתים הפרטיים בארץ, שהיו עד אז נחלתם של תושבי

    פרגולות מיוחדות מאלומיניום

    פרגולות מיוחדות מאלומיניום

    כאשר אומרים פרגולות מיוחדות מתכוונים לאותן פרגולות אלומיניום ההולכות וכובשות היום כל חצר בכל בית, בית קפה, מסעדה, אולם אירועים ועוד. אין כמו מראהו של

    צור קשר
    צור קשר

    התקשרו אלינו:
    0723945824

    צור קשר | בלוג