בין אם אתם מתגוררים בבית חדש עם מרפסת ובין אם רכשתם דירה מיד שנייה, מעקות אלומיניום למרפסת, הם המילה האחרונה בתחום של איכות מעקים ועיצוב הסביבה החיצונית.

זה יכול להיות מעקה בבית פרטי המפריד בין הבית לחוץ וזה יכול להיות מעקה במרפסת הבית שלכם ועדיף שיהיה מאלומיניום.

עד היום מעקות נעשו בעיקר מחומרים כמו בטון, פלדה, ברזל ועוד.

כניסתו של האלומיניום כחומר גלם אצילי ואיכותי, בעל תכונות מיוחדות לתנאי החוץ הפכה אותו למבוקש מאוד כאשר נדרשים לרכוש מעקה או להחליף מעקה ישן קיים.

מעקה אלומיניום הוא גם חזק ויציב, אבל גם מאוד קל לעיבוד ותוכלו להזמין אותו בשלל דגמים אם תרצו למשל שיהא מחובר לגדר תוחמת במרפסת או בחצר הבית.

הבחירה במעקות אלומיניום היום, היא בחירה מאוד טבעית ומתבקשת לנוכח דרישות התחזוקה ממעקים העשויים מברזל או עץ.

האלומיניום תמיד יבריק, תמיד ייראה כמו חדש וכאילו הותקן זה עתה, זהו ייחודו של חומר הציפוי הקרוי “אלומינה” אשר מבריק בחשיפה מול השמש והאור.

מעקות אלומיניום למרפסת – לא מתחמצנים, לא מחלידים!

בבנייני משרדים, בתי מלון, מוסדות ציבור ומבני ציבור, נוהגים בשנים האחרונות להתקין מעקות אלומיניום למרפסת הבניינים והמבנים הללו בשל המראה המבריק והאלגנטי של חומר הגלם וכן משום שאין צורך בשום תחזוקה מיוחדת במינה כדי לשמור על המראה הזה.

חשוב מאוד במקומות כגון אלה להקפיד על חזות נאה ואסתטית ולכן היום כולם מחליפים כבר את מעקי הברזל המחלידים במעקי אלומיניום נוצצים.

אין צורך לטפל בשום פריט העשוי מאלומיניום משום שהתכונה והיתרון הכי גדולים שלו הם שהוא לא מתחמצן, לא מחליד ולא מעלה קורוזיה.

אף בית מלון לא רוצה לקבל את האורחים שלו בחדר, בו המעקה שלו חלוד, ולכן יש תחלופה למעקות אלומיניום.

מעקה מברזל מגולוון, עמיד לחלודה וחמצון אבל אחרי כמה שנים הציפוי שלו תתקלף והוא יעמוד חשוף בלחות ובגשם ויחליד וגם יעלה קורוזיה.

זה לעולם לא יקרה למעקה אלומיניום וזה לא עניין של זמן אלא של חומר, משום שאלומיניום לא מחליד לעולם ולא משנה כבר גשם ירד עליו הוא יישאר מבריק ונוצץ.

תחזוקה של מעקה מברזל דורשת עבודה רבה, כאשר הוא מחליד זוהי תוצאה שהברזל התחמצן ואז הוא נראה בצבע אדום על פני כל השטח המחומצן.

זה קורה לכל מעקה מברזל, גדר, שער ועוד אבל זה לא יקרה עם אלומיניום ולכן כיוון שהחלודה הזו עלולה גם להחליש את המעקה, בשלב מסוים יהיה צורך להחליף אותו במעקה יותר חזק וחסין.

החלודה התוקפת את הברזל נוצרת בהדרגה ותוקפת את הברזל ובמשך הזמן אף עלולה לגרום לו לסדקים ועד להתפוררות של ממש.

מעקה מרפסת שמתנהג כמו עץ ומתחתיו – אלומיניום !

הרבה בעלי בתים פרטיים שיש להם חצרות, אוהבים את מראה העץ בחצר וזה טבעי לגמרי כי זה שייך לנוף החיצוני בצורה הכי הרמונית וזורמת שיש.

מי שהתקין בחצרו או בביתו מעקה מרפסת, מצא כי אומנם זה נראה מצוין אבל לחומר העץ יש חסרונות גדולים.

גם מעקה שעשוי מעץ מלא ובעיקר כזה שלא טופל כראוי, עלול אחרי כמה שנים להירקב מחשיפה ללחות ולגשמים, להיסדק, להתנפח, צבעו ידהה והוא עלול להתפורר.

מצב כזה דורש החלפה של המעקה או תיקונו ולכן ההחלטה של רבים לרכוש היום מעקות אלומיניום למרפסת, היא משום שאנשים לא רוצים “לעבוד קשה” מדי בשביל המעקים שהם בוחרים והם מעדיפים מעקות שלא דורשים שום תחזוקה.

מעקות אלומיניום יכולים לעמוד שנים בגשם ולא יקרה להם כלום, הם ימשיכו להבריק כמו חדשים והחוסן הטבעי שלהם גם הוא לא יופחת.

למי שאוהב את מראה העץ אבל את החוסן של האלומיניום, ניתן להשיג היום מעקה אלומיניום בציפוי של עץ, מאוד מתאים לנוף הטבעי אבל גם חזק מאוד בכל סופה וגשם.

תוספת מעקות ומרפסות לבניינים

בשנים האחרונות במסגרת שיפוץ בניינים אנו רואים הרבה מאוד הוספה של מרפסות שמש לבתים אשר בהם מותקנים מעקות אלומיניום למרפסת.

כמובן שאין חומר יותר משובח ומומלץ מהאלומיניום, שלא כמו מעקה ברזל החשוף לשמש הוא עלול להיסדק ושלא כמו מעקה מעץ הוא עלול להתייבש ולהתפורר.

יש מרפסות שעשויות מפרופילים של אלומיניום וממעקה, והן חזקות ויציבות ויש להן מראה מאוד אלגנטי.

השימוש במרפסות שמש הוא רחב, החל מישיבה על כוס קפה במרפסת הבית ועד לתליית וייבוש כבסים.

חומר האלומיניום יש לציין מכונה גם חמרן והוא נמצא ב-8% בקרום כדור הארץ ויש לו חשיבות עולמית רבה מבחינת הביקוש והשימוש במתכת זו.

הוא יסוד כימי בשם בוקסיט וככזה הוא נכרה מעמקי האדמה, במצבו הראשוני הוא קל וגמיש אולם בתוספת של אבץ או מגנזיום הוא מקשיח ואף יכול לעמוד בעומסים בינוניים.

מראהו של האלומיניום גרם לכך שברוב הבתים היום יש מעקות אלומיניום למרפסת, שערים, גדרות, דלתות ופרגולות.

ליעוץ ופרטים נוספים על שערים חשמליים מאלומיניוםגדרות מאלומיניוםחיפוי מאלומיניוםפרגולות אלומיניוםשערים מאלומיניום או ניתן להשאיר את פרטיכם בדף צור קשר או להתקשר אלינו ישירות: 0723945824

צור קשר
צור קשר

התקשרו אלינו:
0723945824

צור קשר | בלוג