מעקות אלומיניום: מאפיינים ויתרונות

הפופולריות ההולכת וגוברת של מעקות העשויים מפלסטיק או עץ תעשייתי מעובד גרמה לרבים מאיתנו לשכוח שישנן גם אפשרויות אחרות שחשוב לשים אליהן לב. השנה, היינו עדים ליותר ויותר הזמנות של מעקות מאלומיניום. אז במקום שתמשיכו לקפוץ על הטרנד התורן ולהתקין מעקות דמויי עץ או  עשויים מפלסטיק, החלטנו להציג בהרחבה כמה מהאיכויות הייחודיות והיתרונות הבולטים של מעקות האלומיניום, שעולים מהמון בחינות על המתחרים שלהם העשויים מעץ מעובד או מפלסטיק ויניל.

עיצוב ומראה

מעקות אלומיניום מעניקים מראה אסתטי מוקפד וייחודי. הם יוצרים מראה נקי, אלגנטי ומודרני, שמשתלב היטב עם סגנונות עיצוב חדשניים ועדכניים יותר הנפוצים כיום. עמודי מעקה מאלומיניום מתבלטים בעובי הדק שלהם, מה שיבטיח שהם לא יסתירו את הבריכה או החצר האחורית שלכם. האלומיניום הוא חומר קל לעיבוד, מה שמאפשר ליצור מגוון אינסופי של עיצובים וצורות, שיכולים להתאים לכל סגנון עיצובי, חלל וצורך של הלקוח.

ההרכבה של מעקות אלומיניום היא קלה ונוחה במיוחד, הם אינם מצריכים עמודי תמיכה, ייצוב מיוחד, שימוש בתפסים או מברגים בולטים לעין שפוגעים במראה הכללי של המעקה. ניתן לבחור בין שלושה צבעים שונים של מעקות אלומיניום- שחור, לבן, וברונזה, ולהוסיף לו גימור מט מיוחד.  מקטעי מעקות האלומיניום האיכותיים עוברים ציפוי בשיטת צביעה באבקה המעניקה להם גימור ייחודי. אין ספק שמעקות אלומיניום ישדרגו את האווירה והסגנון בבית שלכם ויוסיפו לו המון אופי.

התקנה מהירה ופשוטה

מעקות אלומיניום ניתנים להרכבה בצורה אנכית, מאוזנת או אלכסונית. הנגישות והגמישות של האלומיניום מאפשרים התקנה מהירה ופשוטה. ניתן למצוא מעקים הניתנים להרכבה עצמית ללא כל מאמץ ובזמן קצר ביותר. מבחינת קושי וזמן ההתקנה, למעקות אלומיניום אין מתחרים. זמן ההרכבה הממוצע של מעקות מעץ תעשייתי או מפלסטיק ויניל עומד על 35 דקות, בעוד שהרכבת מקטע אחד של מעקות אלומיניום לא תדרוש יותר מחמש דקות!

עלות

מבחינת המחיר, מעקות אלומיניום יקרים יותר ממעקות עץ תעשייתי מעובד. אם אתם שוקלים להתקין מעקה דמוי עץ, אז תגלו שאין הבדל משמעותי במחיר. אבל לפני שאתם מחליטים ללכת על מעקות עץ בגלל העלות היחסית נגישה שלהם ולהתפתות למחירם הנמוך, אתם חייבים לקחת בחשבון את התחזוקה היקרה, המורכבת והתובענית שהם דורשים. היא תעלה לכם המון ולא מדובר בעבודה חד פעמית.

על מנת לשמור על המראה והמרקם המקוריים של העץ, תצטרכו לנקות את העץ, לשייף ולקלף אותו על מנת להכין אותו לצביעה. יש לחזור על התהליך הזה מדי שנה או אפילו לעיתים קרובות יותר. חומרי ניקוי, איטום, צביעה, שימון וליטוש מיוחדים לעץ הם די יקרים ותצטרכו לבזבז המון כסף עליהם. תצטרכו לנקות את מעקות העץ עם מכשור מיוחד ולהשתמש במכונת שטיפה בלחץ גבוה. מדובר בהוצאות נלוות עצומות ובכאב ראש גדול שתצטרכו להתמודד איתו אם תתקינו מעקות מעץ. ייתכן שתיאלצו לפנות לבעל מקצוע שיקח על עצמו את התחזוקה ההכרחית הזאת. חשוב להוסיף את כל העלויות האלה שתצטרכו לעמוד בהן בטווח הארוך למחיר הראשוני של מעקות העץ. כשלוקחים בחשבון את ההיבט הזה, אז עלות מעקות העץ כבר לא נראית כדאית ומשתלמת בכלל.

חוזק וקשיחות

כשמדובר במעקות אלומיניום אתם יכולים להיות בטוחים שהם ישמשו אתכם לזמן רב וייראו כמו חדשים גם לאחר כמה שנים טובות לאחר התקנתם. מדובר ביתרון עצום על פני כל שאר החומרים האחרים המשמשים לבניית מעקות, גדרות וסורגי בטיחות. מעקות עץ נוטים להתבלות ולהתפורר עם הזמן- לאחר תקופת שימוש מסוימת יתחילו להיווצר פיתולים, שקעים ועיוותים שיפגעו בבטיחות שלהם וימנעו מהם להמשיך לבצע את תפקידם ולשמש אתכם לתקופה ארוכה. באופן דומה, גם מעקות פלסטיק לא יחזיקו מעמד לנצח. הם אינם עמידים בפני חשיפה ישירה לקרני השמש, ועם הזמן הם נוטים לדהות או אפילו להיסדק ולהישבר בהשפעת החום הגבוה. גורל דומה מצפה גם למעקות וגדרות מעץ תעשייתי מעובד. אפילו מעקות מעץ טבעי חזק ועמיד כמו ארז, אינם שומרים על המראה המקורי שלהם לאורך זמן ונוטים להתבלות ולדהות, גם אם תקפידו לשמור על תחזוקה הולמת, מתמדת ונכונה שלהם.

לעומת זאת, מעקות אלומיניום חסינים לפגעי הזמן והסביבה ולא ניכרים עליהם שום סימני שימוש ובלאי. גם כששכחתם כבר מתי התקנתם אותם, הם ייראו כמו חדשים ותוכלו להמשיך ליהנות מהם עוד זמן רב. הם חסינים בפני ריקבון, חלודה והתפוררות. הם שומרים על הצורה והגודל המקוריים שלהם בכל טמפרטורה, וקרינת השמש אינה יכולה לפגוע בהם ולגרום לצבע החיצוני של המעקה לדהות או להתקלף. הם אינם נשברים או סופחים לכלוך.

כל היתרונות המשמעותיים האלה הופכים את מעקות האלומיניום לאמינים, לאיכותיים ולעמידים מכולם גם בשימוש פנימי וגם בשימוש חיצוני. תמיד תוכלו לסמוך עליהם בעיניים עצומות. אם זה לא מספיק, אז מעקה האלומיניום הוא גם הנוח והפשוט ביותר לתחזוקה. הוא לא מצריך טיפולים תקופתיים, ליטוש או צביעה מחדש. תהליך הניקוי שלו הוא קל ומהיר. על מנת להסיר לכלוך ואבק שהצטברו אפשר לשטוף אותו בצינור או לנגב אותו בעזרת מטלית לחה או ספוג, ולגרום לו להיות מבריק, רענן ונוצץ ללא כל מאמץ.

אם אתם לא מסתפקים בפחות מהטוב ביותר ומחפשים מוצר שמשלב בין יופי, חופש עיצובי, חוזק וקשיחות, תחזוקה ופשוטה, עמידות לקרינה אולטרה סגולה ולפגעי מזג האוויר, והתקנה מהירה וקלה, אז מעקות וסורגי בטיחות מאלומיניום הם הבחירה המושלמת עבורכם!

צור קשר
צור קשר

התקשרו אלינו:
0723945824

צור קשר | בלוג