מעקות בטיחות לילדים ופעוטות

כשיש לך תינוק או פעוט, אתה יכול להרגיש שכל העולם מתכנן לפגוע בילד שלך. בכל מקום שאליו אתה הולך, אתה יכול להבחין בסכנה: שקעים חשמליים ללא מכסי בטיחות, ידיים לא שטופות שמכוסות בחיידקים, קופסאות כבדות בערמה מסוכנת… אף על פי שחלק מ”הסכנות” שבהן אתה מבחין יכולות להיות תוצאה של דמיון פעיל מדי, אחרות הן אמיתיות ומאוד מסוכנות.

האם יצא לך להבחין במעקות מסוכנים? מעקות נמצאים במרפסות, חצרות, מדרגות והרשימה עוד ארוכה… כשהמעקות בנויים כראוי, הם מגנים על מבוגרים וילדים גדולים מפני נפילות – אך האם הם מגנים על תינוקות? לפעמים, אך לא תמיד. התינוקות כה זעירים שהם יכולים להחליק מבעד לפתחים של מעקות בטיחות או לזחול מתחת למעקה שבנוי בצורה גרועה או אם לא משגיחים על התינוק כראוי. כל הורה שיש לו פעוט צריך לדאוג להתקנת מעקות בטיחות עבור ילדיו. כדי לשמור על בטחונו של התינוק, קרא את העצות שלנו לבחירה ושיפור של מעקות.

תרכוש מוצר איכותי שמציית לתקנים

ראשית כל, אם אתה לא קבלן מיומן, בעל ידע ומנוסה, אל תבנה את המעקה מאפס בכוחות עצמך. לא רק שזה פרויקט לא קל לביצוע, אך אם לא תבצע את העבודה כראוי, אתה תאיים על בטיחותם של כל אלה שישתמשו בו.

במקום זאת, תרכוש מערכת מעקות איכותית ואמינה שמצייתת לכללי בטיחות המעקות. כאשר הם מיוצרים על ידי אנשי מקצוע מוסמכים, מעקות בטיחות שומרים על משפחתך בטוחה ושלמה. הכללים מפרטים את גובה המעקה, את המרווח בין העמודים האנכיים, את המרחק בין המעקה התחתון לפני השטח שמתחתיו, וכן הלאה. חלק מהמפרטים האלה הכרחיים לצורך הגנה על תינוקות ופעוטות. לדוגמה, תקני בנייה בינלאומיים קובעים כי עמודי המעקה צריכים להיבנות כך שכדור בקוטר של 10 ס”מ לא יצליח לעבור בין הפתחים. זה עוזר להבטיח שילד לא יחליק מבעד למעקה.

התקן את המעקה כראוי

לאחר שרכשת מעקה אמין, אתה תצטרך להתקין אותו כראוי. עקוב אחר ההוראות בקפידה – אל תחשוב אפילו לעשות קיצורי דרך! אם אתה מכיר מישהו בעל ניסיון רב בבנייה, תשקול לבקש ממנו עזרה. ואם אתה לא מרגיש בנוח להתקין את המעקה בעצמך, תעסיק איש מקצוע שיעשה את העבודה עבורך. בדוק שהמעקה ישר ועמיד כדי להבטיח את הבטיחות של תינוקך, ילדך, ושל מבוגרים בכל הגילאים.

היזהר ממעקות מסוכנים

בכל מקום שאתה נמצא בו שים לב למעקות בטיחות שעשויים להיות מסוכנים. אף על פי שמעקות אשר נמצאים במקומות מסחר ומגורים מוכרחים לציית לתקנים, זה לא אומר שלא תיתקל במעקה לא בטיחותי. מעקות בטיחות מסוימים לא שודרגו במשך עשורים, ויתכן שהם מצייתים לתקנים של תקני בניין ישנים (ולא בטיחותיים). לדוגמה, ילדה בת שנתיים נפלה אל מותה כאשר החליקה מבעד למעקה עם פער של 15 ס”מ בין עמודי המעקה בחוף בווירג’יניה בשנת 2011. המעקה, אשר נבנה בשנות ה- 60 של המאה ה- 20, נבנה בהתאם לתקנים ישנים שאפשרו פער רחב יותר בין העמודים. בנוסף, למעקות מסוימים יש קורות אופקיים (שעליהם הילד יכול לטפס).

כשאתה מטייל בחוץ, חוקר את העולם עם ילדך, תזכור את העצות הבאות:

  • כשאתה מטייל, תיזהר מהמעקות בהם אתה נתקל, במיוחד אלה שנמצאים בטבע ובמקומות מרוחקים.
  • תיזהר ממעקות שבין עמודיהם יש מרווח גדול. מעקות בטיחות מסוימות אינם משודרגים ולא מצייתים לכלל שדורש פער אשר לא עולה על 10 ס”מ.
  • אל תיתן לפעוט לטפס על מעקות אלומיניום עם קורות אופקיים. אם במעקות בביתך יש קורות אופקיים, תצטרך לנקוט באמצעי זהירות נוספים (ראה בהמשך).
  • אל תציב רהיטים בקרבת מעקות מאחר שזה יכול לפתות את הילד לשחק לידם. אם אתה הולך למקום שבו רהיטים נמצאים בסמוך למעקה, אל תיתן לילד שלך לטפס על הרהיטים.

תמיד תשגיח על ילדך

זה צריך להיות ברור מאליו, אבל כשהתינוק שלך נמצא במרפסת, בחצר, על גרם מדרגות או במה מורמת, עליך תמיד להשגיח עליו. הורים מסוימים מניחים שהמעקה ישמור על בטיחות תינוקם, אך לעתים קרובות ילדים קטנים מוצאים את דרכם מבעד למרווחים שנחשבים כבלתי חדירים. אף פעם אל תשאיר את תינוקך ללא השגחה תוך הסתמכות על מעקה הבטיחות, ואל תיתן לפעוט שלך לשחק על המעקה – זה מתכון לאסון. בטיחות ילדך בקרבת מעקות אלומיניום מתחילה ממך, לכן אל תזניח את חובות ההורות שלך גם אם אתה בטוח למדי שהמעקה בטיחותי.

צור קשר
צור קשר

התקשרו אלינו:
0723945824

צור קשר | בלוג