מתקיני גדרות – טעויות נפוצות

אומרים שאם אתה מתכנן לעשות משהו, תעשה את זה כמו שצריך. אף על פי שהתקנה של גדר חדשה היא קלה יותר מתמיד הודות לערכות נוחות, חומרים שקל לעבוד איתם וכלים לא יקרים שזמינים בחנויות חומרי בניין נפוצות, השמטות וטעויות חובבניות ממשיכות להתרחש ללא הרף. אז לפני שתתחיל להתעמק בפרויקט החדש שלך, קח רגע כדי לקרוא על הטעויות הנפוצות שמתרחשות בעת התקנת גדרות אלומיניום עליהן אנחנו מפרטים בהמשך. העצות האלה לא רק יעזרו לך להימנע מטעויות מביכות, אך הן יכולות גם לחסוך לך זמן וכסף בטווח הארוך.

התקנת גדר אלומיניום

קניה רשלנית

אם אתה קונה מערכת גידור ללא זהירות, מחשבה או ארגון, סביר להניח שתרכוש גדר אלומיניום שלא תשביע את רצונך. זה חשוב במיוחד אם אתה מתכנן להתקין את הגדר בעצמך. וודא שהגדר מתאימה לצרכים ולמצבך (סגנון, פרטיות, תחזוקה וכו’) ולרמת המיומנות שלך.

תכנון גרוע

אף על פי ששלב הבנייה הוא ללא ספק חשוב, אל תזניח את התכנון לפני שתתחיל בעבודה הקשה:

  • ראשית, תמדוד את שטח הנכס שלך כדי לדעת היכן הוא מסתיים (מידע נוסף על כך בהמשך), בצע את המדידות פעמים רבות כדי שתדע בדיוק כמה חומרים להזמין.
  • לאחר מכן בדוק בקפידה חומרי גידור אפשריים ותלמד על החומר המועדף עליך לפני שתרכוש אותו. תיקח בחשבון את האיכות, העמידות, האחריות והתחזוקה בנוסף לעלויות ולמראה החיצוני.
  • כעת תוודא שיש ברשותך את הכלים הנדרשים להתקנת הגדר. יתכן שתוכל להשאיל או לשכור את הכלים החסרים.
  • אחר כך תלמד את החוקים המקומיים לחלוקת אזורים ואת הקווים המנחים של התאגדות בעלי הבתים שלך (אם קיימת). יתכן שתיתקל בתקנות שאוסרות על שימוש בסוגים, סגנונות וגדלים מסוימים של גדרות אלומיניום. אם אתה בונה גדר שמקיפה בריכה, יש לציית לכללי בטיחות נוספים.
  • לבסוף, וודא שאתה לא פוגע בצינורות או חוטים תת קרקעיים כשאתה מתקין את העמודים, צור עמנו קשר לפני שתתחיל לחפור חורים עמוקים. כמו כן, הדבר יבטיח שהפרויקט יהיה בטיחותי ולא יעורר את זעמן של חברות התשתיות.

הנחות מראש בנוגע לנכס

כפי שציינו לעיל, חשוב מאוד שלא תניח הנחות מקדימות בנוגע לגבולות הנכס שלך. מכל הטעויות הנפוצות שמתרחשות בעת התקנת גדרות אלומיניום, יתכן שזאת החמורה ביותר. בדוק את המידות בתרשים חלקת האדמה שלך לפני שתתחיל בעבודת ההתקנה, אם אין ברשותך תרשים עליך להשיגו. התרשים צריך להראות בברור את חלוקת הקרקע כך שתוכל להיות בטוח שהגדר שלך נמצאת אך ורק בשטח שלך. למה זה חשוב? אם תגלה בהמשך שהגדר שלך נמצאת בשטח הנכס של השכן שלך או של קרקע ציבורית, הזזת הגדר תהיה מאוד יקרה ומביכה. בנוסף, סביר להניח שתצטרך לשלם קנסות והוצאות משפטיות.

מדדים שגויים

מדדים מדויקים הם עמוד השדרה של התקנת גדר אלומיניום מצוינת. הקפד למדוד את האזור מספר פעמים כדי להימנע מטעויות מטופשות (ואולי תבקש גם מחבר או בן משפחה לבצע מדידות). הזמנה של כמות החומרים הנכונה תבטיח (1) שיש לך מספיק חומרים לסיום התקנת הגדר, (2) שלא תצטרך לדאוג ולנסות להחזיר את החומרים העודפים, מה שלעתים קרובות בלתי אפשרי.

בנוסף, אתה צריך לדעת את גדלי הלוחות להם תזדקק כדי שתוכל לשנות את גודלם מראש במידת הצורך. לדוגמה, אם אורכו של הלוח הוא 180 סנטימטרים, אבל אתה צריך להתקין לוח באורך 60 סנטימטרים, אתה מוכרח לחתוך אותו טרם ההתקנה. כמו כן, עליך לדעת היכן לחפור את החורים עבור התקנת העמודים.

עמודים בלתי יציבים

גדר יציבה וחזקה מתחילה מעמודים מותקנים היטב. אם אתה רוצה שעמודי הגדר שלך יעמדו בפני איתני הטבע ויחזיקו בבטחה את הלוחות והמעקות, עליך להתקין את העמודים עמוק בתוך האדמה ולקבע אותם. עיין בהוראות שמגיעות עם ערכת הגידור ועקוב אחריהן בקפידה בעת התקנת העמודים. תחפור חורים עמוקים והשתמש בעוגן יציב יותר מהדרישות המינימליות. לדוגמה, מרבית ערכות הגידור דורשות שהעמודים יוחדרו לפחות 60 סנטימטרים אל תוך הקרקע ויקובעו בעזרת בטון או חצץ. בנוסף, תיתן לעמודים זמן להתייצב כראוי לפני שתעבור לשלב הבא בפרויקט.

התעלמות משיפועים

במרבית החצרות יש שיפועים, מתונים או משמעותיים. גם אם אתה לא מצליח לראות את השיפוע או המדרון, יכולה להיות לכך השפעה רבה על התקנת הגדר. תיקח בחשבון את מידת השיפוע כשאתה רוכש ומתקין את הגדר, והקפד להתאים את הלוחות במידת הצורך כדי ליצור מוצר סופי אחיד ונקי. אולי תרצה למצוא גדר אלומיניום שניתן להטות אותה בקלות, למשל, היתדות יישארו במצב אנכי, החלק העליון של הגדר יהיה שווה והחלק התחתון יתאפיין בפער שווה שיתחקה אחר שיפוע הקרקע.

שער גרוע

שער יכול להיות דבר מורכב, במיוחד עבור חובבנים. ראשית, תיקח את הזמן כשאתה בוחר את המיקום הטוב ביותר בגלל שמיקום מחדש של השער יכול להיות יקר וקשה. לאחר מכן, תרכוש שער בגודל המתאים. אם השער ישמש אך ורק למעבר רגלי, הוא יכול להיות קטן יחסית, אך אם דרך השער ינועו חיות משק או ציוד חקלאי גדול, יתכן שתזדקק לשער ברוחב של 3-3.5 מטרים. לבסוף, מאחר שהשער יהיה נתון לשחיקה ובלאי במידה רבה יותר מיתר חלקי הגדר, הוא מוכרח להיות בנוי מחומרים איכותיים כדי למנוע שחיקה מהירה. כמו כן, יש להתקין את עמודי השער בזהירות, בגלל שהחוזק והעמידות שלהם הינם הכרחיים.

גדר אלומיניום היא השקעה גדולה והתקנתה יכולה להיות מסורבלת, אז אם אתה לא מרגיש בטוח לגבי התקנה בכוחות עצמך, תשכור שירותים של אנשי מקצוע. יהיו ברשותם את הכלים, ההכשרה והניסיון הנדרשים כדי לבצע את העבודה כראוי. וכמובן שהם יימנעו מכל הטעויות הנפוצות המפורטות לעיל.

כדי להתמודד עם המשימה בכוחות עצמך, תזכור את העצות האלה ותעקוב אחר הוראות היצרן בקפידה. חשוב מכל, אל תמהר! תיקון של טעויות התקנה נפוצות יכול להיות יקר למדי ולקחת זמן רב, אז עשה את המיטב כדי להימנע מהן כליל.

צור קשר
צור קשר

התקשרו אלינו:
0723945824

צור קשר | בלוג