אם תחשבו על זה, אנחנו בעצם צריכים להגיד תודה על כך שאנו חיים במדינה שבה אפשר לשבת בחוץ ולהנות ממזג אוויר נעים, כמעט בכל ימות השנה. לפעמים החורף עושה כאן סימנים של “באתי להישאר”, אבל לרוב זה מסתכם בכמה ימים של גשם. אין עוררין על כך שהשמש היא השליטה הבלעדית כאן אצלנו, לטוב ולרע.

והאמת היא שלמדנו לחיות עם זה די טוב ואפילו לנצל את מזג האוויר לטובתנו. בתים רבים מיישמים פתרונות שמנעימים את הזמן בחוץ, בין אם ביצירת גינה עשירה ומוצלת, ובין אם בהתקנת דק או פרגולה מקורה.

כיום נדמה לנו שפרגולות היו כאן מאז ומתמיד, אך זה לא באמת היה כך. הפרגולות נכנסו לחיינו רק בתחילת שנות האלפיים, אך מאז הן הולכות וצוברות פופולריות. יותר ויותר אנשים מבקשים להתקין פרגולה, בין אם הם בגינת הבית הפרטי שלהם, ובין אם במרפסת הדירה הפשוטה שלהם בבניין משותף.

קיימים מספר חומרי גלם שכיחים שמהם מתקינים פרגולות, הנפוצים שבהם הם עץ ואלומיניום. לכל אחד מחומרי גלם אלה יתרונות וחסרונות, אך בגדול ניתן לומר שאנשים בוחרים בפרגולת עץ או בפרגולת אלומיניום בעיקר לפי נטיית ליבם. יש כאלה שנעולים על עץ ולא מוכנים אפילו לשקול בניית פרגולה מאלומיניום, ולהיפך. כמובן שגם הסגנון העיצובי של הבית קובע, ולרוב אנשים שיש להם בית שמעוצב בסגנון כפרי, יבקשו להמשיך את הקו הזה ולכן יעדיפו להתקין פרגולה מעץ, ולעומתם אנשים שהבית שלהם מעוצב בסגנון מודרני והייטקיסטי יותר, יבכרו התקנת פרגולת אלומיניום.

לפרגולות אלומיניום יש נוכחות. מעבר למראה המרשים שלהן, מדובר באחד מחומרי הגלם השמישים ביותר, לא רק לבניית פרגולות, אלא עבור תעשיות שלמות. וכל זאת בזכות התכונות הנהדרות של האלומיניום: תוחלת חיים ארוכה, מראה מודרני ושיקי, והחלק הטוב ביותר – אפס תחזוקה. זהו חומר שאינו מתכלה, מתבלה או משנה משהו בנראות שלו. הוא נשאר בדיוק כפי שהיה כשנעשה בו שימוש לראשונה.

אז כיצד פרגולה מאלומיניום יכולה לשנות את עיצוב הבית שלכם ולשפר את הנראות שלו, על כך בכתבה הבאה.

היתרונות שבפרגולת אלומיניום? במיוחד העובדה שהיא משפרת את איך שהבית שלכם נראה

פרגולות באופן כללי משפרות את מראה הבית והגינה או המרפסת. אם הן בנויות ממש בהמשך של הבית, מיד ביציאה החוצה ממנו, הן מאריכות אותו, כך שנוצרת אשליה של שטח גדול יותר, במיוחד את השטח של חדר המגורים שפתחי היציאה קבועים בו בדרך כלל. אשליה כזו מועצמת בדירת מגורים שבה מקימים פרגולה תלויה, שנתמכת על ידי 2 עמודים וקיר חיצוני, או ללא עמודים כלל, כך שאפשר פשוט לצאת החוצה מחלל המגורים אל המרפסת כאילו היו יחידה אחת.

פרגולות הן אמנם מבנה ארעי, אך מיקומן מחוץ לבית, בגינה או במרפסת, גורם להן לבלוט, לכאלה שלא ניתן לפספס. פרגולות הן מוקד משיכה ועניין והן אלגנטיות למראה ורק מוסיפות לנראות הבית. אם הן ממוקמות בגינה, ניתן גם להשתמש בהן כמקור סיוע לצמחים, שיכולים להיצמד ולהיתלות עליהן וכך להוסיף להן עוד אלמנט יופי.

עיצוב, זה כל הסיפור

בניגוד לפרגולת עץ שהיא אמנם נעימה למראה ומשרה רוגע ונינוחות, אך מצד שני היא גם כבדה ודורשת תחזוקה רבה, פרגולות אלומיניום נהנות גם בתחום העיצוב מיתרונות לא מעטים.

אלומיניום הוא חומר גמיש, הוא קל לבניה ועם תכנון נכון, ניתן להרכיב איתו כל דבר. לכן, נוח מאוד לבנות איתו כל עיצוב שרק עולה בדעתכם. יתרונות נוספים של האלומיניום הם מהירות העבודה איתו, תוך מספר מועט של ימים הפרגולה שלכם תהיה מוכנה, וכן העובדה שאפשר לצבוע ולעצב אותו בצורה של כל חומר אחר. כך למשל, אם אתם אוהבים עץ וזה מתאים לכם לסגנון הבית, ניתן לצבוע את קורות האלומיניום באופן כזה שייראו בדיוק כמו עץ וכך להיות בלי ולהרגיש עם, וכמובן ליהנות מכל יתרונותיה של כביכול פרגולת עץ, רק בלי התחזוקה.

עלויות ותחזוקה, גם זה יתרון

גם בתחום התחזוקה והתקציב, לפרגולות מאלומיניום יש יתרון. כפי שכבר צוין, אלומיניום הוא חומר גלם נוח מאוד, שאינו דורש תחזוקה כלל. אולי מדי פעם לנקות אותו מאבק (אם זה נקרא תחזוקה…). זה יתרון משמעותי, כי אתם יודעים שאתם מקצים סכום מסוים לקנייה ולהתקנה של פרגולה, ושזו תהיה העלות העיקרית שלכם, מבלי שתצטרכו להקצות תקציב נוסף לתחזוקה שוטפת או שנתית, כפי שהייתם צריכים לעשות לו הייתם מתקינים פרגולת עץ.

ואפרופו תקציב, בניגוד למה שחושבים, פרגולות אלומיניום לא נחשבות ליקרות במיוחד. אמנם התקנת פרגולה איכותית אינה זולה, אך בהתחשב בזה שמדובר בהשקעה חד-פעמית שלא תגרור אחריה השקעות כספיות נוספות, זה בהחלט שווה את המחיר.

סילברגייט © פתרונות אלומיניום היא חברה שמתמחה בייצור ובהתקנה של מוצרי אלומיניום, כגון גדרות, שערים ופרגולות. אנו פועלים בשטח כבר מעל 20 שנה ומספקים שירות הן למגזר הפרטי והן לעסקי. הצוות שלנו יעניק לכם שירות אישי ויעוץ מיטבי ויסייע לכם בכל שאלה ובעיה. אנו מתחייבים לשירות הוגן ואיכותי, לעבודה ללא פשרות ולעמידה בלוח הזמנים שהוסכם עליו.

אל תהססו ליצור עימנו קשר בכל עניין.

באדיבות אתר טוב תודה

צור קשר