שערי אלומיניום

האם ידעתם ששערי אלומיניום מיוצרים במגוון רחב של דרגים שונים הבאים בכמה רמות של חוזק, גמישות וקשיחות? סגסוגות האלומיניום השונות מציעות מבחר אינסופי של אפשרויות עיצוב ומתאימות לשימושים וצרכים שונים. קלות המשקל של האלומיניום ועמידותו בפני חלודה הופכות אותו לחומר גלם מושלם ומועדף בתחום הבנייה ועיצוב הבית והחצר.

הקשיחות והעמידות של האלומיניום

האלומיניום מספק את האיזון המושלם בין חוזק מרשים ועמידות גבוהה לבין חופש עיצובי ונוחות שימוש. שערי אלומיניום שלנו בנויים מסגסוגת האלומיניום 6061-T6 שמציגה חוזק מרשים, עיבוד וריתוך נוח, ועמידות גבוהה לקורוזיה וחלודה. מדובר באחת מהסגסוגות הנפוצות ביותר בתעשייה שמטופלת תרמית ומיושנת באופן מלאכותי. היא הרבה יותר קשיחה ועמידה מפלדה רכה וקלה שמציגה חוזק קריעה מינימלי שנע בין 20 ל-30 ק”ג על מ”מ רבוע ( בהתאם לאיכות הסגסוגת). יציקת אלומיניום מהסוג 6061-T6 מציגה עמידות וקשיחות גבוהה ביותר ומאפשרת ליצור שערים איכותיים שישמשו אתכם בנאמנות למשך תקופה ארוכה מאוד ויספקו מראה חיצוני מרשים שיקלע לכל טעם וסגנון עיצובי. מרבית יצרני שערי האלומיניום האחרים מסתפקים בהרבה פחות ומשתמשים בסגסוגת אלומיניום מהסוג 6063 שמציגה דרגת חוזק, קשיחות ועמידות נמוכה בהרבה בהשוואה לסגסוגת מסוג 6061-T6. הם פשוט מנסים להוזיל עלויות על חשבון הלקוח ומוכנים להתפשר על בינוניות כי הם לא מודעים לחשיבות הרבה של חוזק ועמידות בפני השערים שלכם בחנייה או בחצר שאמורים לעמוד בבטחה בכל זעזוע או מכה ולשמש אתכם זמן רב מאוד. הצרכן הממוצע מחפש את השער העמיד ביותר שיספוג בהצלחה כל חבטה ולחץ וישמור על צורתו המקורית בכל מצב. סגסוגת אלומיניום מהסוג 6061-T6 מציגה רמה גבוהה ביותר של גמישות ועמידות בדומה לכנף של מטוס. גם אם מופעל עליה כוח רב ולחץ חזק במיוחד, היא תעמוד בו ללא בעיה, תספוג אותו ותשמר את צורתה המקורית מבלי להישבר או להתעקם.

 אלומיניום לעומת פלדה- השוואה מפורטת בין שני החומרים

לאחר שהבנו את ההבדל בין סוגי האלומיניום השונים, הגיע הזמן להבין מדוע האלומיניום עולה בהרבה במגוון רחב של תכונות חשובות כמו איכות, עמידות, אפשרויות עיצוב ונוחות שימוש על חומר נפוץ אחר שמשמש לייצור שערים- פלדה. נערוך השוואה בין שני החומרים ונראה לכם שהאלומיניום עדיף בהרבה על פלדה ומשאיר אבק למתחרה העיקרי שלו.

בגלל המבנה הכימי הטבעי שלו , האלומיניום עמיד בפני חלודה. כאשר אלומיניום נחשף לחמצן מיד נוצרת תגובה כימית הגורמת להיווצרות שכבה חיצונית הנקראת אלומיניום חמצני. שכבה זאת מונעת את המשך תהליך השיתוך ואינה מאפשרת לאלומיניום להחליד. יצרנים רבים פשוט מרמים את הלקוחות שלהם ומראים להם תמונה של שערים לבנים שהחלידו עם הזמן וטוענים שמדובר באלומיניום, אבל מדובר בשקר שהם מנסים למכור לכם. העובדות במציאות מדברות בעד עצמן- אלומיניום לא יכול להחליד.

לוחות אלומיניום מהסוג 6061-T6 עמידים לגמרי בפני שיתוך וחלודה ועולים בהרבה על לוחות פלדה מבחינת קלות התקנה, יעילות ונוחות שימוש. מעבר לכך, תהליך הגלוון הנפוץ שמתיימר למנוע היווצרות חלודה גם במטילי פלדה, גורם נזק לאיכות הסביבה.

שער אלומיניום

כיצד זה מתרחש? תהליך הציפוי של פלדה באבץ חמצני שנועד ליצור שכבת מגן מיוחדת המונעת שיתוך וחלודה מתבצע באמצעות טבילה בתמיסת אבץ מיוחדת. תוצרי הלוואי של התהליך הם חומרים רעילים במיוחד שפוגעים באיכות הסביבה- מים חומציים וחומצות שונות. על מנת למנוע מהחומרים האלה לזהם את הסביבה יש לטפל בהם בצורה נכונה ולהטמין אותם באתר פסולת מוטמנת על מנת לנטרל את הסכנות הסביבתיות הטמונות בהם.  בארצות הברית, תהליך גלוון מתכות צריך לעמוד בתקנים נוקשים ומחמירים ומלווה בפיקוח קפדני, מה שהופך את התהליך להרבה יותר ארוך, יקר ומורכב. יצרני שערי פלדה רבים שמעדיפים לקצר תהליכים ולחסוך בעלויות מבצעים את תהליך הגלוון בארצות שונות באסיה. שם לאף אחד לא אכפת מאיכות הסביבה, והם יכולים לנצל לטובתם את עלויות העבודה הזעומות ולעשות את התהליך בצורה מהירה וחסכונית. חשוב שתהיו מודעים לנזק האקולוגי האדיר שמתלווה לתהליך גלוון הפלדה. אולי זה יגרום לכם לחשוב פעמיים האם כדאי להשתמש בשערים מפלדה שתהליך הייצור שלהם פוגע בכדור הארץ ומסכן את בריאותנו.

לאחר ששמעתם את החדשות המאכזבות האלה בנוגע לשערים מפלדה מגולוונת, חשוב שתדעו שתמיד יש חלופה מצוינת שתוכלו להשתמש בה לבניית השערים בחצר או בחניה שלכם. כמובן שמדובר באלומיניום, שהוא למעשה הרבה יותר ידידותי לסביבה. תהליך הייצור שלו לא מלווה ביצירת חומרים רעילים ומזהמים, וניתן למחזר אותו ללא הגבלה מבלי לפגוע באיכויות שלו. תעשיית האלומיניום היא תעשייה ירוקה ששומרת על איכות הסביבה, ולכן תוכלו להשתמש ב שערי אלומיניום במצפון שקט. באתר SapaGroup.com תוכלו לקרוא בהרחבה על היתרונות הסביבתיים העצומים של האלומיניום.

אם אתם מעוניינים לקבל מידע ופרטים נוספים על פרגולות, שערים ו חיפוי מאלומיניום, המומחים של “סילברגייט פתרונות אלומיניום” ישמחו לעמוד לרשותכם בכל שאלה ופנייה. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר עוד היום על מנת לקבל הצעת מחיר או ייעוץ אישי ללא כל עלות.

צור קשר
צור קשר

התקשרו אלינו:
0723945824

צור קשר | בלוג