פרגולה מאלומיניום, פלדה או עץ: מה הכי כדאי?

עכשיו כשהחורף הגיע לסיומו, האם אתה מצפה ליהנות מאור השמש? אם תמצא את עצמך מביט אל מחוץ לחלון ביתך על החצר האחורית שנראית חשופה מעט, יתכן שהגיע הזמן לשפץ אותה לפני בוא הקיץ. פרגולות אלומיניום זאת דרך נהדרת לא רק להוסיף מאפיין חדש לחצר האחורית לחודשים החמים, אלא היא יכולה גם לספק צל והגנה לאזור הישיבה במשך כל השנה.

אך לפני תחילת הבנייה, אתה תצטרך להבין מאיזה חומר אתה רוצה לבנות את הפרגולה החדשה שלך. ישנם כמה אפשרויות, אז כדי להקל עליך ערכנו סקירה קצרה של שלוש האפשרויות הטובות ביותר – עץ, פלדה ואלומיניום.

שמור על מראה קלאסי עם עץ

זה נכון שיש חומרי בניין חדשים יותר להתקנת פרגולות, עץ עדיין מהווה אפשרות בעודו אחד החומרים הזולים והזמינים ביותר.

עם זאת, אם תבחר בעץ בתור חומר הבנייה העיקרי, חשוב שתזכור שעץ דורש תחזוקה קבועה כדי להגן עליו מפני איתני הטבע וחלודה. תחזוקה של מסגרת עץ בדרך כלל דורשת:

  • ניגוב מסגרת הפרגולה בחומר הלבנה במהלך חודשים לחים למניעת התפתחות עובש.
  • שימוש בצבע איכותי ועמיד בפני חום בכדי למנוע נזק רב מדי כתוצאה מחום יבש.
  • צביעה מחדש של המסגרת לפחות אחת לחמש שנים, בכדי להבטיח שמצבו של העץ נותר מיטבי.

אם אתה לא רוצה לצבוע את מסגרת העץ בגלל שאתה מעוניין במראה יותר טבעי, עץ מטופל מהווה חומר נהדר לשימוש.

התקנת פרגולת אלומיניום לבן

שמור על בטיחות עם פלדה

אם אתה לא מתלהב מעץ בתור מסגרת לפרגולה שלך, אז פלדה יכולה להוות חלופה נהדרת.

פלדה מטופלת של COLORBOND היא הסוג הנפוץ ביותר של פלדה שמשמש לבניית עמודי פרגולה. ניתן להרכיבה בקלות ובמהירות, ופלדת COLORBOND לא תחליד או תירקב כך שהיא דורשת פחות תחזוקה מעץ.

יתרון נוסף במסגרת פלדה הוא שהיא חזקה ועמידה יותר מעץ, זה אומר שבדרך כלל היא תחזיק מעמד זמן רב יותר. עם זאת, מסגרות פלדה יכולות להיות יקרות בהרבה ממסגרות עץ, ואתה לא תוכל לקבל את המראה הטבעי שאותו מספק העץ ללא מאמץ.

בעת תחזוקה של מסגרת פרגולה מפלדה, הדבר הראשון שצריך לבדוק הוא חלודה או קורוזיה. על מנת לעשות זאת, הכרחי שמסגרת הפלדה תהיה מצופה בציפוי אבץ 100% (הידוע גם כפלדה מגולוונת) או בצבע המשלב אבץ ואלומיניום.

בטיחות מכל הבחינות עם פרגולה מאלומיניום

כשמדובר בחומר בנייה לחצר, אלומיניום עונה על כל הדרישות. הוא קל, לא מחליד, ומעניק לך גימור מצוין שדורש תחזוקה מעטה. ובגלל שהאלומיניום כה עמיד בפני איתני הטבע, הוא מהווה את האפשרות הטובה ביותר אם אתה מתגורר באזור מפרץ או אזור חופי.

הדבר הטוב ביותר באלומיניום הוא שבדרך כלל הוא לא דורש תחזוקה מלבד לניקוי ארעי במטלית, כך שהוא מתאים בצורה מושלמת לאלה שאין להם זמן או יכולת לצבוע את המסגרת באופן שגרתי.

כמו כן, ניתן לצבוע את הפרגולה מאלומיניום כך שיתאים לצבע ולסגנון הבית, ולשם כך זמין מגוון רחב של צבעים.

לא משנה באיזה מוצר תבחר, בסופו של דבר תקבל חצר חדשה שמוכנה לשימוש במשך כל השנה, אז תתחיל להפיק את המיטב מהחצר האחורית שלך כבר עכשיו.

צור קשר