פרגולה מעץ או אלומיניום? יתרונות וחסרונות של כל סוג

מומחי האלומיניום של סילברגייט – מתקינים מובילים של פתרונות אלומיניום לבית ולעסק.

ביקורות מלקוחות​

מחיר החל מ- 850 ש"ח למ"ר

0723945824

פרויקטים לדוגמה

התקשרו להצעת מחיר

0723945824

מתלבטים בין פרגולה מעץ או פרגולה מאלומיניום? הגעתם למקום הנכון! אם אתם מעוניינים בשדרוג ושיפור הגינה, המרפסת או הגג שלכם, בחירת הפרגולה הנכונה יכולה לעשות את כל ההבדל. שני החומרים הנפוצים ביותר לפרגולות הם עץ ואלומיניום, ולכל אחד מהסוגים יש יתרונות וחסרונות משלהם, אותם נציג כאן לפניכם.

פרגולות עץ

החומר הנפוץ ביותר לבנייה הוא כמובן העץ, בשל המראה הטבעי והכפרי שלו. זהו חומר רגיש ולכן חשוב להקפיד לבחור סוג עץ המתאים לאזור הספציפי שלכם ולתחזק אותו בקפידה. העץ המשמש לפרגולות עובר תהליך עיבוד על מנת להתאים אותו לחשיפה חיצונית ולתנאי מזג האוויר. מכיוון שבישראל לא מגדלים סוגי עצים המתאימים לבניית פרגולות עץ, כל זני העצים המשמשים למטרה זו מיובאים מחו"ל.

יתרונות של פרגולה מעץ

מראה טבעי ומותאם אישית

פרגולה מעץ מציעה מראה קלאסי, טבעי וביתי שרבים מבקשים ומחפשים לעיצוב ביתם. בנוסף, קל יותר לגלף ולקשט עץ, מה שמאפשר עבורכם אפשרויות עיצוב נוספות. עוד מידע באתר הזה.

עמידות

עץ בדרך כלל מציע חוזק מבני יותר, מה שהופך אותו לאידיאלי עבור פרגולות גדולות יותר. עם תחזוקה נכונה, פרגולה מעץ יכולה להחזיק מעמד שנים רבות.

פרגולות אלומיניום

פרגולות אלומיניום הן חלופה מודרנית הדורשת תחזוקה מינימלית. היא מורכבת מקורות מקבילות וסרגלי הצללה מרובעים או מלבנים הקובעים את מידת ההצללה. מבנים אלה לרוב קלים יותר ומפשטים את תהליך ההתקנה.

יתרונות של פרגולת אלומיניום

תחזוקה נמוכה ועמידות

פרגולות אלומיניום דורשות הרבה פחות תחזוקה בהשוואה לעץ, נדרש רק ניקוי מדי פעם.

בנוסף, אלומיניום קל יותר מעץ, מה שמקל על ההובלה וההתקנה, ומה שהופך אותו למתאים יותר למרפסת בבניין משותף. חשוב להתייחס גם ליתרון הברור כי אלומיניום עמיד בפני חלודה, ריקבון וטרמיטים.

מגוון רחב של דגמים וצבעים

פרגולות אלומיניום מגיעות בסגנונות וצבעים שונים. מתאימות בעיקר לסגנון עכשווי, גמישות מאוד מבחינה עיצובית וניתן לצבוע אותן בצבעים שונים, אפילו בצבעי דמוי עץ.

חסרונות של כל סוג

פרגולה מעץ

  • תחזוקה תכופה: פרגולות עץ דורשות צביעה קבועה כדי למנוע ריקבון.
  • רגישות: עץ מהווה חומר דליק, כמו כן יכול להיות רגיש לריקבון, טרמיטים ותנאי מזג אוויר.
  • עלות הוצאה ראשונית: סוגי עץ איכותיים כמו ארז או סקויה יכולים להיות יקרים מראש.

פרגולה מאלומיניום

  • מראה פחות טבעי: על אף הצבעים והמגוון, ייתכן כי פרגולת אלומיניום לא תציע את אותו מראה טבעי כמו עץ.
  • התאמה אישית מוגבלת: אלומיניום קשה יותר להתאמה אישית לאחר ייצורו.
  • תחזוקה ותיקונים שוטפים: אם מדובר בפרגולה עם כוונון חשמלי יש צורך בתחזוקה ותיקונים לאורך הזמן.

לבחירה בפרגולה מעץ או בפרגולה מאלומיניום יש יתרונות וחסרונות. חשוב להתאים את  הבחירה שלכם לצרכים הספציפיים שלכם, להעדפות העיצוביות וליכולות התחזוקה שלכם. אם אתם עדיין מתלבטים מוזמנים לפנות אלינו ונסייע לכם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבור המרחב הביתי שלכם.

קרדיט תמונה pixabay

דרג
צור קשר