פרגולות לגג – כל מה שחשוב לדעת

מומחי האלומיניום של סילברגייט – מתקינים מובילים של פתרונות אלומיניום לבית ולעסק.

ביקורות מלקוחות​

מחיר החל מ- 850 ש"ח למ"ר

0723945824

פרויקטים לדוגמה

התקשרו להצעת מחיר

0723945824

מאז ומתמיד כיף להתחדש בשיפוצים בבית, ואילו הדבר הקטן ביותר יכול לגרום לשינוי אווירה. אם אתם מחפשים פתרונות הצללה המאפשרים לכם לשבת על הגג בנוח פרגולות הן הפתרון האידיאלי. זה ידוע שאצלנו בישראל הקטנה יש יותר ימים חמים מאשר ימים קרים. יחד עם זאת אם אנחנו מתגוררים במקום קר, גם החורף עלול להיות ככל שהוא קצר, משמעותי וקר במיוחד.

התקנה של פרגולה על הגג תאפשר לכם בקלות את הישיבה על הגל בנוחות מרובה, לא משנה מה מזג האוויר, ובניצול מקסימלי של שטח הגג לאורך כל השנה, ובכל עונות השנה.

פרגולות על הגג – כאן יושבים ממש בכיף

למי שיש לו פחות ידע טכני על ענייני הפרגולה, פרגולה היא למעשה מבנה בעל תקרה ללא תמיכת קירות והיא מכסה חלק ניכר מאיזור הגג, המרפסת או הגינה. בניית פרגולות לגג היא לא דבר מורכב מדי, והיא מסייעת בהגנה מפני מפגעי מזג אוויר.

הפרגולה יכולה לבוא בעיצוב שונה ומיוחד ושימוש של מגוון חומרי גלם אלו ואחרים באיכויות שונות. הפרגולות קרויות גם 'מצללות' בשל העובדה שהן מצלות.

הבניה שלהן קלה, והן אינן מחייבות אתכם בתוספות לארנונה או בהיטל בניה זה או אחר. הן עמידות בפני כל מזג אוויר ולא דורשות תחזוקה רבה וישנם כמה סוגי פרגולות שיכולות להתאים לכם.

סוגי הפרגולות לגג קיימות

ישנם כמה סוגים של פרגולות שעשויים להתאים לכם, כמובן שכל זה תלוי חומרי גלם של פרגולות לגג וכמובן קירוי ועיצוב. הכל משפיע על המחיר, על העמידות ועל חיי הפרגולה ברמת שחיקה וכו'.

הבססי לפרגולה נבנה לרוב מעץ או מחומר האלומיניום שנחשב לחומר חזק במיוחד. אפשר גם לבנות פרגולוות ממתכת אחרת, או מחומר פלסטי. הן מעניקות פתרון הצללה חשמלי או מתקפל, ויש גם פרגולות תלויות, או הנתמכות בעמודים. אך לפני שאתם בוחרים את סוג הפרגולה, חשוב לבדוק מספר פרמטרים:

היכן תותקן הפרגולה

האם המקום בו תותקן הפרגולה יהי החשוף לתנאי מזג אוויר מאתגרים, או שהיא תהיה פתרון מינורי? חשוב לאבחן היטב את המקום בו מתקינים פרגולות לגג על מנת למקסם את התוצאות. לבחון כיווני רוח, גשם, וגם שמש.

איזה סוג פרגולה אתם מעוניינים להתקין?

מהם חומרי הגלם העדיפים עליכם? האם עץ, אלומיניום, ברזל או מתכת? איזה עיצוב תרצו? טבעי, אדני רכבת, עץ מעובד כפרי או אלומיניום מודרני? כל אלו הם דברים שעליכם לסגור מבעוד מועד ולא להמתין לרגע האחרון.

מיהו איש המקצוע שלכם

אם כבר בחרתם איש מקצוע לצורך התקנת הפרגולות רוב הסיכויים שעשיתם את הסקר הנכון. בדקת את סגנון העבודה שלו וקיבלתם המלצות. רצוי שתבחרו בסגנון בניה שאותו איש מקצוע שבחרתם מכיר היטב, ולא בסוג בניה שעלול לאתגר אותו. אם אתם מתעקשים על סוג בניה מסוים, החליפו איש מקצוע שיתאים לכם.

שני הסוגים העיקריים הקיימים עבור פרגולות 

כשאתם בוחרים את סוג הפרגולה חשוב להתייחס לרמת התחזוק ומטרת הפרגולה. מבחינה עיצובית, מדובר במוצר שקל לעצב אותו ולכן אלו מאפיינים פחות רלוונטיים שאפשר להשאיר לסוף. מבחינת איכות, זמן חיים ארוך או קצר ותחזוק ומבחינת בטיחות, אלו חשובים יותר. שני הסוגים העיקריים הם:

פרגולה תלויה ללא בסיס

הפרגולה התלויה היא פרגולה שניתן לראות כי היא ללא בסיס, אלא בתמיכה מלאה של קיר המבנה עליו היא מותקנת בלבד. היא לא מצריכה קיבוע תשתית עם רגליים והעיצוב גם לא מושפע מהבחירה שלה להיות תלויה. החיבור לקיר יכול להיות עיצובי ובמראה וינטג'י.

פרגולה חשמלית

פרגולה חשמלית היא בעלת מנוע חשמלי ובחירה בה יכול להשפיע על סוג הקירוי. ישנן פרגולות להן יש מנוע חשמלי שמשפיע על כמות האור שנכנס דרך המבנה. וישנן פרגולות שבהן כל הקירוי שלהן חשוף או נסגר באמצעות לחיצה של כפתור אחד בלבד. אפשר להזמין אותן מאלומיניום, מקירוי של בד, או מחומרים נוספים אחרים המאפשרים גמישות עיצובית.

כל סוג פרגולה שתבחרו, הדבר הראשון שצריך להיות לכם חשוב הוא כמובן עניין הבטיחות. לכן כשאתם בוחרים חברה מקצועית להתקנת הפרגולות דאגו שזו תהיה לפני הכל בעלת מוניטין גבוה וחיובי. תוכלו לקבל חוות דעת והמלצות דרך חברים אצלהם ראיתם פרגולות, או עליהם אתם סומכים. וגם כמובן דרך משפחה, אלו ההמלצות הטובות והאותנטיות ביותר.

אך אם אין כאלו בנמצא, ישנן פלטפורמות דיגיטליות המאפשרות כיום לבדוק ואף לוודא חוות דעת אלו ואחרות. ישנם גם אתרים המוודאים שאכן חוות הדעת אמיתיות.

לאחר שווידאתם, תוכלו כעת ליהנות מלעצב את הפרגולה ולהפוך את הגג שלכם לפינה הקטנה והקסומה שתמיד חלמתם עליה.

כאן מעצבים בכיף

ברמת העיצוב, ישנם לא מעט טיפים. אך כמובן שהדבר חייב את הנגיעה האישית שלכם. גם אם אתם מעצבים באמצעות מעצב פנים או אדריכל, הרי שאת האישור הסופי אתם צריכים לתת.

תוכלו גם לעצב בעצמכם באמצעות פעמוני רוח, עששיות נעימות, צמחיה מטפסת וריהוט גן או גג איכותי. כיום זאת לא בעיה לעצב באופן פסטורלי כל גג, או כל גינה ומרפסת. ריהוט איכותי קיים במגוון של חומרי גלם וכאשר אתם מתאימים את הפרגולה שהתקנתם לעיצוב זוהי השלמה נהדרת.

החלום שלכם לפינה קסומה שקטה ורגועה בבית לא רחוק, הוא למעשה במרחק נגיעה איכותית אחת.

צור קשר