סגירת מרפסת – כל התשובות

מומחי האלומיניום של סילברגייט – מתקינים מובילים של פתרונות אלומיניום לבית ולעסק.

ביקורות מלקוחות​

מחיר החל מ- 850 ש"ח למ"ר

0723945824

פרויקטים לדוגמה

התקשרו להצעת מחיר

0723945824

לא מעט בעלי נכסים ומבנים בוחרים לסגור מרפסות בשל מגוון של סיבות אלו ואחרות. בפועל, סגירת מרפסת היא דבר אפשרי בעידן של היום שבו הטכנולוגיה והחדשנות הגיעה גם לענף הבניה.

ולכן הרבה בעלי נכסים ובתים בוחרים לסגור מרפסות ובצעם לאפשר מרפסת שהיא גם מוארת מהשמש, גם עם אופציה לאוורור וגם מבודדת ואטומה במידת הצורך, כשמעוניינים בכך.

מהן הסיבות לסגירת מרפסת

לרוב, הסיבות לסגירת מרפסת הן די נפוצות. ואם אתם מוצאים את עצמכם מהרהרים בסיטואציה, כנראה שאתם חושבים על הסיבות הללו:

  • בטיחות

סגירת מרפסת היא לגמרי צעד בטיחותי כשמדובר במשפחות עם ילדים קטנים בבית. כך למשל דואגים לביטחון הילדים, וגם מורידים דאגה מאד גדולה מהלב.

  • ניצול שטח מקסימלי

ניצול השטח בבניית מרפסת סגורה הוא יתרון אדיר. הרבה אנשים מגלים שלמרות שהם חלמו על מרפסת שמש, הם לא ממש משתמשים בה. ולכן כאשר הם סוגרים אותה הם הופכים אותה לעוד חלל בבית שאפשר להשתמש בו.

  • עוד חדר בבית

אין עוררין על כך, כאשר אתם סוגרים מרפסת בבית אתם בעצם מוסיפים עוד חדר בבית. זה טוב למשפחות שהתרחבו, לחדרי עבודה, הגדלת הסלון ועוד.

  • שווי נכס גבוה

לא כולם יודעים זאת, אך סגירה של מרפסת מעלה בצורה מהותית את ערכו של הנכס בהגדלת המידות, והוספת חדר נוסף לו יש ביקוש רב.

כיצד סוגרים מרפסות בקלות?

בעבר כשדיברו על סגירה של מרפסת דיברו על בניה רטובה עם בלוקים, בטון ובתהליכים יקרים וארוכים. כיום סגירת מרפסת יכולה להיעשות בקלות בשיטה נוחה ובשילוב של זכוכית, ואלומיניום.

האלומיניום הוא חומר בניה איכותי, חזק, עמיד גמיש וקל משקל. נוח לעבד ולעצב אותו והוא גם לא מחליד. כשמדובר במרפסות שהופכות לחדר מבודד, מתאים לבודד את המרפסת עם זכוכית המאפשרת אור ואוויר.

אפשר גם לבחור זכוכית מחוסמת, בעלת בידוד אקוסטי ותרמי גבוהים וחלונות מקובעים. או שאפשר לסגור ולפתוח אותם כמובן בהתאם לצורך.

מבחינת סוג סגירת מרפסת, ישנן שתי דרכים עיקריות לעשות זאת:

  • חלון פנורמי מתקפל

החלון הפנורמי המתקפל הוא למעשה חלון מאסף מעוצב ובטוח לסגירת המרפסת. יש לו מנגנון פשוט של פתיחה וקיפול החלון והוא עשוי מזכוכית בידודית ומחוסמת. הוא מושלם עבור מרפסות בבניינים גבוהים.

  • חלון גיליוטינה חשמלי

הפתרון הזה הוא מתקדם מאד עבור סגירת מרפסת עם חלונות שנפתחים עם מנגנון חשמלי. החלו עשוי מזכוכית מחוסמת ומבודדת והוא מושלם לדירות גן, או לפנטהאוז.

כך תעצבו מרפסת סגורה

היות ומרפסת סגורה היא בעצם מתחם חיצוני שכולם רואים, יש חשיבות גבוהה לעיצוב שלה. ולכן כדאי לחשוב גם על חזות הבית, וגם על סגנון הבית מבפנים.

עיצוב המרפסת חייב להיות עם קונספט כלשהו על מנת שיוכל להתכתב גם עם החזות החיצונית, וגם עם החזות הפנימית. את הקונספט תקבעו בהתאמה למטר המרפסת. אם המרפסת הסגורה שלכם היא פינת רביצה עם חברים ומשפחה תוכלו לגדר אותה בצמחיה שופעת. לרהט אותה בריהוט רך ומזמין ולהוסיף תאורה נעימה שתוסיף לאווירת הישיבה.

אם אתם מעוניינים שהמרפסת תיראה בעיצוב קלאסי יותר, תוכלו לבחור ריהוט גן מעץ. ריהוט גם ממתכת למרפסת סגורה או נדנדות ערסל. הוסיפו גם כסאות עם ריפוד, שולחן קפה, ויש לכם עיצוב קלאסי.

ברמת ריצוף, הריצוף עבור מרפסת סגורה עליו להיות רצף טבעי של הריצוף בתוך הבית. אפשר לבחור ריצוף שמתאים כמו דק עץ, פרקט, אריח קרמיקה ואריחי אבן.

עצבו את המרפסת עם פעמונים, מוביילים, פעמוני רוח, עששיות נעימות ועוד.

קצת על בירוקרטיה

קבלת היתר עבור סגירת המרפסת בעבר היוותה תהליך סבוך וארוך ברמה בירוקרטית. חוק המרפסות הנכנס לתוקף יאפשר לנו אישור בניה לצורך סגירת מרפסות בתהליך קל יותר. את התהליך מבצעים מול הועד לתכנון ובניה ברשות המקומית בה אתם מתגוררים. התהליך לוקח עד 45 יום, כל עוד מדובר במרפסת שהיא בבניה קלה ולא גורמת לשינוי חזית הבניין. או שאינה משפיעה גם על השכנים.

יש להגיע אל הרשות המקומית עם תכנית עבודה כללית, או תכנית הנדסית עבור עבודתה של המרפסת. אם אתם מתכננים סגירה של מרפסת מבטון, תצטרכו לבקש 70 אחוז הסכמה של השכנים.

כשאתם בוחרים את החברה המקצועית שתבצע לכם סגירה למרפסת חשוב שתבחרו חברה מנוסה ובעלת וותק בתחום.

השתמשו ברעיונות בניה קלים, בעלי רמת בטיחות גבוהה ושימוש קל ונוח. כך תוכלו ליהנות ממרפסת סגורה שקל לתפעל אותה ולעצב אותה. ולא תצטרכו לסבול מסיטואציה שבה הבית הפך להיות אתר בנייה.

לשפר את איכות החיים, זאת זכות

לא אחת אנחנו מוצאים את עצמנו מתלבטים במגוון של סיטואציות על האם לסגור מרפסת, לשפץ את הבית. להחליף פרקט, להחליף דלתות. לבצע הרחבה זו או אחרת או להחליף ויטרינות תריסים וחלונות.

אמנם כל אלו ישמעו לנו קשוחים ברמת שיפוץ. אבל בפועל, כאשר אנחנו מוצאים את אנשי המקצוע הנכונים שום דבר לא חייב לעבור קשה. יש לכם את הזכות לשפר את איכות החיים, למענכם ובני משפחותיכם.

דרג
צור קשר