פתרונות הצללה מומלצים למרפסת: פרגולה או סוכך?

מומחי האלומיניום של סילברגייט – מתקינים מובילים של פתרונות אלומיניום לבית ולעסק.

ביקורות מלקוחות​

מחיר החל מ- 850 ש"ח למ"ר

0723945824

פרויקטים לדוגמה

התקשרו להצעת מחיר

0723945824

בשנים האחרונות התפתחו והשתכללו סוגים שונים של פתרונות הצללה למרפסת, לא רק באמצעות פרגולות קלאסיות, אלא גם באמצעות סוגים רבים ומגוונים של סוככים. גם הקשיים הבירוקרטים שהיו מנת חלקו של כמעט כל מי שרצה לבנות סוכך (או פרגולה) הצטמצמו וקבלת היתר למבנה הצללה קטן או בינוני הוא כמעט אוטומטי.

אז אילו פתרונות הצללה חדשניים למרפסת ניתן למצוא?

הדגמים החדשים והייחודיים בתחום הצללה למרפסת מתחלקים לסוככים נפתחים מסוגים שונים ופרגולות אלומיניום, רובן חשמליות. לכל פתרון מאפיינים מעט שונים אשר הופכים אותו לאידיאלי עבור צרכים מאוד ספציפיים.

סוככי זרועות

סוככי זרועות הם הסוככים הקלאסיים שיכולים להיפתח עם זווית מסוימת ובכך להצל על שטח מצומצם יחסית, אך כזה שבהחלט מספיק לרוב המרפסות הקטנות. כשהם לא נמצאים בשימוש, ניתן לקפל אותם ובכך לחשוף את המרפסת לאור שמש חלקי או מלא. לדוגמה, בימי שמש או ימים מעוננים חלקית בחורף ובאביב.

ישנם סוככים הנפתחים בזוויות של 45 מעלות ויש כאלו שניתן לפתוח בזווית משתנה. הבד של רוב הסוככים הוא בד אשר תוכנן במיוחד לאקלים הישראלי עם עדיפות להגנה מפני השמש. בסוככים מסוימים ניתן אף להתקין שבב המקפל את הסוכך באופן אוטומטי כאשר נושבות רוחות חזקות.

סוככי מרקיזה למרפסות

סוככי מרקיזה הם סוככים בצורת חצי מעגל ועל כן הרדיוס עליו הם יכולים להצל הוא מוגבל יחסית. לעומת זאת, המרקיזה יכולה להיות ארוכה במיוחד בצורת "רבע גליל". תכונות אלו הופכות אותה לאידיאלית עבור הצללה למרפסות תלויות בדירות שאינן צמודות קרקע.

כמו עם סוכך קלאסי, גם סוכך המרקיזה יכול להתקפל באופן חשמלי או ידני לשלבים שונים ובזכות זאת לשלוט במידת ההצללה.

סוככי מסך מקסי זיפ

סוככי מקסי זיפ קיבלו את שמם מהמילה זיפר (רוכסן). מדובר בדגם חדשני וייחודי של סוכך מסך הנצמד בדרך כלל לפתח הקדמי של המרפסת ובכך מאפשר למנוע קרינת שמש ישירה בחלק משעות היום. הזיפר מאפשר לפתוח ולסגור את הסוכך בצורה חשמלית. בזמן שהסוכך מקופל, הבד עצמו נכנס לתוך "קסטה" ולמעשה לא רואים אותו. תכונה זו הופכת את סוכך המקסי זיפ לאחד הסוככים האלגנטיים ביותר שבנמצא.

פרגולות אלומיניום חשמליות

פרגולות אלומיניום חשמליות ניתנות לפתיחה ולסגירה מלאה דרך הגג השטוח שלהן באמצעות המנגנון החשמלי. המנגנון הזה יכול גם להפעיל תכונות נוספות של הפרגולה כמו למשל תאורת LED פנימית (מה שיכול להיות מצוין אם רוצים למשל לשבת מתחת לפרגולה בערב).

יתרון נוסף של הפרגולות החשמליות הוא שהן לא חייבות להישען על קיר ולצד דגמים עם שני עמודים יש גם דגמים הכוללים ארבעה עמודים שכולם מעוגנים ישירות לרצפת המרפסת.

לסיכום

קיימים כיום לא מעט פתרונות הצללה חדשניים מעבר לפתרונות המוכרים כגון סוככים ופרגולות קבועים שלא ניתן לשלוט בהם ולכן הם מגבילים את היכול ליהנות מן המרפסת בימים נעימים. לפני שאתם בוחרים בפתרון שהכי מתאים לכם, רצוי לבחון כל אחד מהם לגופו ולעבור על כל הדגמים הקיימים, ולפנות לחברה שמתמחה בהתקנת סוככים ופרגולות על מנת לייעץ לכם בבחירה הנכונה.

קרדיט תמונה freepik

צור קשר