מתי כדאי להחליף תריסים וחלונות ישנים ומתי ניתן להסתפק בתיקון?

לפרטים והצעת מחיר

מומחי האלומיניום של סילברגייט – מתקינים מובילים של פתרונות אלומיניום לבית ולעסק.

להצעת מחיר בטלפון

0723945824

פרויקטים לדוגמה

התקשרו להצעת מחיר

0723945824

לפעמים תיקון הוא כל מה שצריך כדי להחזיר תריסים וחלונות למצב תקין, אבל במקרים אחרים יהיה צורך להחליפם. רגע לפני הזמנת איש מקצוע לתיקון תריסים, הנה כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון (כולל מחירים).

ישנם מקרים בהם יהיה יותר הגיוני להחליף את התריסים או החלונות מאשר לתקנם, כאשר ההחלטה הזו בד"כ תיפול על נושא המחיר של התיקון או ההחלפה. בעוד שביקור טכנאי תריסים וחלונות יכול לעלות כ-150 – 250 ₪, לפעמים התיקון של אותם תריסים וחלונות עשוי להגיע לסכומים של כ-650 ₪ ומעלה. התיקונים הזולים יותר הינם:

  • החלפת מתג הפעלה לתריס.
  • תיקון רצועות תריסים.
  • החלפת מפסק תריסים חשמליים.
  • התקנה או החלפה של מנעול תריס.

מתי פחות משתלם לתקן תריס חשמלי?

בין אם מדובר על תיקון תריסים ישנים מכל סוג או תיקון תריסים חשמליים, יש לקחת בחשבון שהפערים במחירים עשויים להיות משמעותיים. באופן טבעי, תיקון תריס חשמלי ישן יהיה יקר יותר מאשר תיקון תריס ידני. התיקונים היקרים עשויים לכלול את הבאים:

  • החלפת מנוע לתריס חשמלי.
  • כיוון מנוע תריס חשמלי.
  • תיקון נתק בין שלבים או שחרור תריס תקוע.
  • החלפת שלב מוקצף לתריס חשמלי.

בנוסף לתקלות הנ"ל, יש לקחת בחשבון כי תיקון שברים בתריסים עשוי להיות יקר, כולל תיקון שברים של שלבי התריס.

מתי כדאי להחליף חלונות בבית?

יש כמה וכמה סיבות שונות שיכולות להוביל אנשים להחליף חלונות, כאשר נושאי התחזוקה הם רק חלק מהסיבות לכך. אמנם תחזוקה ירודה עשויה להוביל לקורוזיה, מה שמוביל להתפוררות מסגרת החלון, אבל לעיתים בוחרים להחליף חלונות גם מטעמים בטיחותיים.

ישנם חלונות עמידים פחות ויותר, כאשר חלק מהחלונות אפילו עשויים מחומרים מבודדים תרמית ואקוסטית. בכל מקרה, אם אתם עדים לכל נזק בחלון או להתפוררות שלו ושל מסגרתו, ההמלצה היא בד"כ להחליף אותו. כמו כן, שברים וסדקים בחלונות גם הם יצריכו קריאה לזגג למטרת תיקון או החלפה (תלוי במידת הנזק).

כמה יעלה להתקין תריס חדש או חלון?

מאוד תלוי באילו תקלות מדובר, אבל בממוצע, תיקון תריס חשמלי יכול לנוע בין כ-250 ₪ – 550 ₪. אם אתם מתלבטים מה לעשות, צריך לקחת בחשבון את מידת הנזק או סוג התקלה, ולאחר מכן, לבדוק באינטרנט מחירונים לתיקון והחלפת תריסים וחלונות.

מנגד, החלפה למוצר חדש, לא משנה באיזה מוצר מדובר, בד"כ תהיה יקרה יותר. כדי לנסות להוזיל עלויות עד כמה שניתן, אפשר להשוות מחירים באינטרנט ולבחור באנשי המקצוע או החברות הנכונות לכם ביותר לכיס.

קרדיט תמונה: Canva Pro

5/5
צור קשר